Konferencja zwolenników teorii płaskiej Ziemi

Opublikowano: 21.11.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Pierwsza w historii Międzynarodowa Konferencja Płaskiej Ziemi 2017 odbyła się w Raleigh w dniach 9–10 listopada. Wśród występujących znaleźli się: Darryle Marble, który kiedyś wykonał zdjęcie z samolotu, które rzekomo „udowadniało”, że Ziemia nie kręci się wokół własnej osi, oraz Mark Sargent, twórca serialu telewizyjnego „Flat Earth Clues”, który wierzy, że całe życie jest zamknięte w strukturze przypominającej kopułę z filmu „Truman Show”. Pojawił się tam również Jeran Campanella, YouTuber, który zajmuje się teoriami spiskowymi.

Konferencja była prowadzona przez firmę Kryptoz Media, która sprzeciwia się scjentyzmowi oraz Creation Cosmology Institute, która publikuje swoje materiały głównie na YouTube. Podczas konferencji odbyły się wykłady takie jak „NASA i inne kosmiczne kłamstwa”, „Płaska ziemia według metod naukowych”, „Otwierając oczy na kłamstwa współczesnej nauki” oraz „Testowanie globu”. Organizator konferencji, Robbie Davidson z Kryptoz Media, jest chrześcijańskim kreacjonistą i również ta filozofia pojawiła się w sesjach takich jak „Płaska ziemia i Biblia” oraz „Demaskowanie scjentyzmu”. Ostatnia z prezentacji potępiła ewolucję oraz teorię Wielkiego Wybuchu.

Zwolennicy powyższych teorii wierzą, że Ziemia nie jest kulą, lecz jest płaska. Wierzenia na temat tego, jak wygląda „prawdziwa” planeta, są różne, ale wiele osób, które popierają tę teorię twierdzi, że planeta to dysk otoczony lodową ścianą. Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi uważają również, że NASA i inne agencje naukowe podrabiają zdjęcia z widokiem kuli ziemskiej z kosmosu i że jest to część spisku, który ma na celu zatajenie prawdy o płaskiej Ziemi przed opinią publiczną.

W ostatnim czasie amerykański raper B.o.B. próbował zebrać milion dolarów amerykańskich za pośrednictwem strony GoFundMe, aby wysłać w kosmos satelitę, która potwierdzi, że Ziemia jest okrągła. GoFundMe tymczasowo zamroził konto rapera, jednak obecnie znów można wpłacać darowizny. Do tej pory zebrano 6842 dolarów od 224 osób.

Około 500 osób wzięło udział w konferencji w Raleigh, jednak trudno określić liczbę osób, które faktycznie popierają tę teorię. Towarzystwo Flat Earth, najstarsza organizacja poświęcona temu tematowi, zrzesza 555 członków. Jeran Campanella ma ponad 80 tys. subskrybentów na swoim kanale na YouTube. Kolejna Międzynarodowa Konferencja Płaskiej Ziemi odbędzie się w Denver w dniach 15-16 listopada w 2018 roku. Organizatorzy oczekują przybycia nawet 1500 uczestników.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

KOMENTARZ “WOLNYCH MEDIÓW”

Przeciwko teorii płaskiej Ziemi świadczy prosty dowód obserwacyjny – istnieją dwa punkty obrotu gwiazd na niebie, których osiami są Gwiazda Polarna i Krzyż Południa. W modelu płaskiej Ziemi istnienie dwóch osi obrotu sfery niebieskiej jest niemożliwe, ale potwierdzają one teorię kulistej Ziemi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Mogliby sobie zorganizować tę konferencje na biegunie południowym, albo zrobić rejs wokół ziemi po południowych wodach i zmierzyć długość trasy :)

Łukasz Enki
Użytkownik
Łukasz Enki

Gdyby, istniala plaska ziemia a religija chrzescijansta byla prawdziwa, i istniala wojna miedzy dobrem i zlem, to najrozsadniej bylo by wybrac ta zla strone. Przynajmniej spotkasz normalnych ludzi.

Nestor
Użytkownik
Nestor

Przez kilka dni przyglądałem się tym sprawom i oni robią jeden podstawowy błąd w swojej logice. Nie biorą pod uwagi siły przyciągania Ziemii. Dlatego wg nich koronnym dowodem przeciwko okrągłej Ziemii jest fakt, że samoloty powinny opadać zgodnie z krzywizną planety (zamiast znajdować się na wysokości nad poziomem morza) a pojazdy lądowe powinny się wspinać lub zjeżdżać w dół. Najgorsze jest to, że ludzie od płaskiej Ziemii wspierają się dyrdymałami prawionymi od około setki lat, gdzie zawsze winił brak elementarnych podstaw fizyki i geografii. A najgorsze jest to, że z tymi ludźmi nikt sensownie nie rozmawia. Oni wiedzą swoje i żaden autorytet do nich nie przemówi. Ergo każdy ich ignoruje i się śmieje, a w ich mniemaniu to najlepszy dowód na to, że na świecie zawiązany jest spisek.

polach
Użytkownik
polach

Ja do dziś nie mam pewność jak wygląda ziemia i czym jest naprawdę, może być wszystkimi teoriami po trochu…Myślę i czuję że pełnej prawdy nam jeszcze nie ujawniono na ten temat.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Czy z Księżyca można zobaczyć obracającą się Ziemię ? Księżyc przypisany do Ziemi, jedną stroną .

Murphy
Użytkownik
Murphy

Co do płaskiej to nie bardzo to widzę, bo w praktyce wiele jest przykładów na to że Ziemia płaska nie jest (np. znikanie statków za horyzontem).

Ale co na temat wklęsłej ziemi? Czemu na przykład wycentrowany aparat, gdzie horyzont jest w połowie wysokości kadru przesuwa się ku górze jeśli zrobi się zoom’a?

Cosmo
Użytkownik

Z chęcią obejrzałbym stream’a z takiego zlotu :D