Zniknął mural Banksy’ego z flagą UE

Opublikowano: 27.08.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 294

Wartość grafiki słynnego artysty to 1 milion funtów, przedstawiała robotnika rozbijającego młotkiem jedną z gwiazd na fladze Unii Europejskiej i zdobiła ścianę budynku w Dover. Mieszkańcy poinformowali, że w miejscu muralu pojawiła się biała farba, a dla niepoznaki, na ścianie rozstawiono rusztowania.

Mural pokrywał większość ściany budynek znajdującego się niedaleko terminalu promowego w Dover, został namalowany w maju 2017 roku ale nieruchomość przeznaczono do wyburzenia. Godden Gaming Organisation, która jest właścicielem obiektu, twierdziła wcześniej, że nie podjęła konkretnej decyzji w sprawie grafiki. Pod uwagę brane były wszystkie możliwości – pozostawienie muralu na dotychczasowym miejscu, sprzedaż czy usunięcie. W niedzielę okazało się, że mural zniknął, ścianę pomalowano na biało.

Nie wiadomo jeszcze, czy po prostu zniszczono dzieło sztuki czy oddano do renowacji czy sprzedano. Gdyby okazało się, że mural zamalowano, była by to absurdalna sytuacja, biorąc pod uwagę jego wartość rynkową.

Budynek jest własnością rodziny nieżyjącego Jima Goddena, do której należy wiele obiektów rozrywkowych i salonów gier w Kent i na południu Anglii. Elewacja na której znajdowała się grafika wymagała remontu, ale Godden’owie nie spieszyli się z podjęciem decyzji dotyczących przyszłości obiektu.

Tymczasem działacze, a nawet politycy wielokrotnie zabiegali o to by działo sztuki uratować. „Poprosiliśmy Historic England (agencja rządowa mająca na celu ochronę miejsc, budynków czy zabytków istotnych dla UK) o wykorzystanie ich mocy do ochrony tej pracy, ale odmówili. To mamy teraz tego efekt. Powinni zwiesić głowy ze wstydu”, powiedział konserwatywny poseł Mr. Elphicke.

Firma wynajmująca rusztowania poinformowała, że została poproszona o dostarczenie rusztowań do ogólnych prac budowlanych, ale nie była świadoma żadnego konkretnego celu w którym zostaną one użyte.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o