„Nowa wersja” narodzin Jezusa w Betlejem

Opublikowano: 01.04.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1484

W jednym z betlejemskich hoteli pojawiła się bożonarodzeniowa szopka, w której zamiast gwiazdy są ślady po kulach – informuje „The Independent”.

„Blizna Betlejemska” to nowe dzieło Banksy’ego, które przedstawia żłobek Jezusa, nad którym pochylają się Maria i Józef. Nad postaciami jest ślad po pocisku w kształcie gwiazdy, a poniżej znajdują się słowa „pokój” i „miłość”, a także ślady po kulach.

Szopka bożonarodzeniowa pojawiła się w hotelu Walled Off w Betlejem, kilka metrów od muru granicznego pomiędzy Izraelem a Palestyną. Poprzez tę pracę Banksy pokazał życie Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.

„To świetny sposób, aby opowiedzieć o Betlejem, nowa wersja bożonarodzeniowej opowieści. Aby ludzie myśleli więcej” – powiedział kierownik hotelu Wissam Salsaa. Jak dodał, Banksy „jest głosem tych, którzy nie mają do niego prawa”.

Na początku tego miesiąca na jednej ze ścian w Birmingim pojawiło się świąteczne graffiti słynnego artysty street art. Banksy pokazał na „Instagramie” swoje nowe bożonarodzeniowo-społeczne graffiti w Wielkiej Brytanii. Na nagraniu wideo, które pojawiło się na profilu artysty znalazł się bezdomny mężczyzna, który szykuje się do snu na ławce.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o