„Nowa wersja” narodzin Jezusa w Betlejem

Opublikowano: 01.04.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1751

W jednym z betlejemskich hoteli pojawiła się bożonarodzeniowa szopka, w której zamiast gwiazdy są ślady po kulach – informuje „The Independent”.

„Blizna Betlejemska” to nowe dzieło Banksy’ego, które przedstawia żłobek Jezusa, nad którym pochylają się Maria i Józef. Nad postaciami jest ślad po pocisku w kształcie gwiazdy, a poniżej znajdują się słowa „pokój” i „miłość”, a także ślady po kulach.

Szopka bożonarodzeniowa pojawiła się w hotelu Walled Off w Betlejem, kilka metrów od muru granicznego pomiędzy Izraelem a Palestyną. Poprzez tę pracę Banksy pokazał życie Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.

„To świetny sposób, aby opowiedzieć o Betlejem, nowa wersja bożonarodzeniowej opowieści. Aby ludzie myśleli więcej” – powiedział kierownik hotelu Wissam Salsaa. Jak dodał, Banksy „jest głosem tych, którzy nie mają do niego prawa”.

Na początku tego miesiąca na jednej ze ścian w Birmingim pojawiło się świąteczne graffiti słynnego artysty street art. Banksy pokazał na „Instagramie” swoje nowe bożonarodzeniowo-społeczne graffiti w Wielkiej Brytanii. Na nagraniu wideo, które pojawiło się na profilu artysty znalazł się bezdomny mężczyzna, który szykuje się do snu na ławce.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.