Znany publicysta trafnie o polityce wielkich koncernów

Opublikowano: 16.04.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1858

Współcześnie zewsząd w mediach prezentowana jest narracja o tym, że koniecznie należy wdrażać ekologiczne rozwiązania. W imię ochrony klimatu są m.in. zamykane polskie kopalnie. Producenci rozmaitych sprzętów chwalą się ekologicznymi rozwiązaniami w reklamach swoich produktów. Tymczasem jest jeden ważny czynnik, który mocno wpływa na zaśmiecenie świata elektrośmieciami, a jednak wydaje się, jakby nikogo to nie obchodziło.

Publicysta Rafał Otoka Frąckiewicz w mediach społecznościowych podzielił się swoją sytuacją. Po 15 lat użytkowania swojej poprzedniej pralki był zmuszony udać się do sklepu, aby kupić nową. Jak się okazuje, na rynku nie ma takich, które zapewniałyby pracę dłuższą, niż 5 lat.

„Po 15 latach padła moja pralka. Próby jej reinkarnacji nic nie dały. Wizyta w sklepie i rozmowa ze sprzedawcą: »Panie drogi. 5 lat pociągnie i ani dnia dłużej i to o ile kupisz pan gwarancje na te 5 lat. Naprawy? Zapomnij Pan. To wszystko jednorazówki«. Chrońmy klimat…” – napisał.

Trzeba zwrócić uwagę, że taka sytuacja dotyczy większości sprzętów elektronicznych. Działają one po kilka lat, następnie trafiają do utylizacji, a klient musi kupić nowy sprzęt. Trudno w takiej sytuacji mówić o jakiejś ekologii. Czy doczekamy Grety Thunberg kierującej do wielkich koncernów elektronicznych słowa: „Jak wam nie wstyd”?

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.