Zerwiskóry ocieplają wizerunek patriotyczną kampanią?

Opublikowano: 01.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 331

Umiarkowane środowiska patriotyczne żyją od przedwczoraj filmem promocyjnym, który zapoczątkował kampanię „Respect Us”, mającą podkreślać liczbę Żydów uratowanych przez Polaków w czasie II wojny światowej. Abstrahując od faktu, że inicjatywa wydaje się mocno spóźniona, bo rządzący powoli wycofują się z drażniących środowiska żydowskie zapisów, wszystko wskazuje na zaangażowanie w jej organizację przedstawicieli lobby branży futrzarskiej.

Jak czytamy na stronie internetowej wspomnianej inicjatywy, jej celem jest „wyrażenie sprzeciwu wobec zakłamywania historii, oraz ukazywania Polski i Polaków jako kata w czasie II Wojny Światowej”, a głównym nośnikiem kampanii mają być tablice rejestracyjne z napisem „#RespectUs” oraz tiry z naczepami zawierającymi przekaz po angielsku, podkreślający liczbę stu tysięcy Żydów uratowanych przez Polaków przed ponad siedemdziesięcioma laty. Akcję promuje z kolei klip zdobywający obecnie sporą popularność na patriotycznych serwisach internetowych.

Organizatorem kampanii i bohaterem materiału wideo jest Marek Miśko, przedstawiający się na stronie internetowej Respectus.pl jako dziennikarz z piętnastoletnim stażem oraz były producent i scenarzysta radiowy. Ponadto z wyżej wspomnianego serwisu można dowiedzieć się, iż jest on organizowany dzięki Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia, która miała „wielokrotnie zabierać głos w sprawach ważnych dla Polski”.

Ową fundacją kieruje niejaki Szczepan Wójcik, jeden z dużych producentów branży futrzarskiej, kierujący jednocześnie założonym parę miesięcy temu Instytutem Gospodarki Rolnej, będącej jednym z głównych narzędzi grup lobbujących przeciwko zakazowi hodowli norek w Polsce. Sam Miśko także jest mocno zaangażowany w obronę zerwiskórów, ponieważ ponad miesiąc temu jednym z hitów prawicowej części internetu była jego wypowiedź dotycząca właśnie tej kwestii, której udzielił Telewizji TRWAM.

Wywód dziennikarza i dyrektora Związku Polski Przemysł Futrzarski w niewielkim stopniu dotyczył samych zarzutów stawianych temu bestialskiemu sektorowi gospodarczemu, a właściwie nie dotyczył ich w ogóle, zaś można było wywnioskować z niego, iż z powodu zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Europie Zachodniej… w Brukseli stoją uzbrojeni żołnierze. Ponadto według Miśko, krytyka tej branży… buduje negatywną narrację na temat udziału Polaków w Holocauście.

Warto przypomnieć, że branża futrzarska wzbudza wiele kontrowersji, a broniąc swojej pozycji stosuje różne chwyty marketingowe. Specjalistami w tej sprawie stają się bowiem dziennikarze zatrudnieni wcześniej w niszowych mediach (Miśko nie jest tu odosobnionym przypadkiem), natomiast sami przedsiębiorcy nie do końca chcą ujawnić, kto tak naprawdę pracuje na ich fermach – po okresie narracji o polskich miejscach pracy przyznali oni bowiem, że „pokrzywdzonych przez wojnę we wschodniej Ukrainie”.

Od dawna z niepokojem obserwujemy działalność firm odzieżowych, chcących komercyjnie wykorzystać odrodzenie polskiego patriotyzmu, oferujących niestety coraz bardziej żenujące produkty de facto ośmieszające idee patriotyczne i narodowe. Jak widać w chwili obecnej należy patrzeć na ręce także organizatorom patriotycznych kampanii, za którymi może stać próba ocieplania wizerunku przez etycznie wątpliwą branżę gospodarczą.

Na podstawie: Respectus.pl, Niezlomni.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o