Malta zakazuje hodowli zwierząt na futro

Opublikowano: 12.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 533

Maltańskie Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło zakaz hodowli zwierząt na futro oraz zakaz produkcji foie gras ze skutkiem natychmiastowym. To już trzeci kraj w tym roku, po Włoszech i Irlandii, który wprowadził zakaz hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra.

Choć na Malcie nie ma obecnie aktywnych ferm futrzarskich, to zakaz ma charakter prewencyjny – ma na celu zapobiec ewentualnemu przenoszeniu się przemysłu futrzarskiego z innych krajów do Malty.

Maltańskie Ministerstwo Rolnictwa podkreśliło, że „Chociaż takie praktyki nie są normą na Malcie, nadal kluczowe jest ich zakazanie, aby zapewnić ochronę tych zwierząt”.

„Każdego roku kolejne kraje dołączają do grona tych, które wprowadzają ustawowy zakaz hodowli zwierząt na futro – cieszymy się, że Malta zdecydowała się na podobny krok. Nawet jeśli obecnie nie działają tam fermy futrzarskie, jest to jasny sygnał, że Europa odwraca się od futer i nie ma przyszłości dla tego okrutnego przemysłu” – mówi Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia „Otwarte Klatki”.

Trwa zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Fur Free Europe, której celem jest wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futro w całej Unii Europejskiej oraz wprowadzenie zakazu importu futer do UE – petycję można podpisać na stronie: EuropaBezFuter.pl. EIO jest narzędziem unijnym, dlatego, aby podpis był ważny, należy mieć ukończone 18 lat i podać poprawny nr PESEL.

Autorstwo: Marta Korzeniak, Stowarzyszenie „Otwarte Klatki”
Zdjęcie: felixd (Wikipedia CC)
Źródło: WolneMedia.net

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.