Polska stanie się światową stolicą naturalnych futer?

Opublikowano: 09.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1194

Obrońcy praw zwierząt próbują powstrzymać budowę w Radomiu największego w Europie domu aukcyjnego futer naturalnych. W inwestycję mają być zaangażowani Chińczycy. O planach budowy w Radomiu ogromnego domu aukcyjnego ze zwierzęcymi futrami TVN24 informowało jeszcze na początku tego roku.

Według stacji „polski król norek”, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepan Wójcik osiągnął już z Chińczykami porozumienie w sprawie budowy obiektu. „Został podpisany list intencyjny z przedstawicielami chińskiej izby handlu, która zrzesza prawie 7 tysięcy podmiotów” – poinformował hodowca.

Przeciwko planowanej w Radomiu inwestycji protestują obrońcy praw zwierząt. Stowarzyszenie „Otwarte Ramiona” skierowali w tej sprawie list do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, europejskiego komisarza do spraw rolnictwa oraz do władz Radomia. „Jeśli nie zostaną poczynione odpowiednie kroki ku zatrzymaniu tej inwestycji już teraz, nie uda się tego zrobić tym bardziej w późniejszym terminie” – piszą autorzy listu.

Pisma z interwencją w tej sprawie złożył także europoseł Robert Biedroń. Jego pisma trafiły do europejskiego komisarza do spraw rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, do posła Grzegorza Pudy oraz do prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
zxcv
Użytkownik
zxcv

Świetnie działanie ekoaktywistuf, to na pewno pobudzi gospodarkę i da nowe miejsca pracy.