Zaskakujący ruch Agrounii i Porozumienia?

Opublikowano: 02.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1752

Na początku przyszłego tygodnia może zostać ogłoszone powstanie nowej partii politycznej. Miałaby ona powstać z połączenia Agrounii i Porozumienia, a na jej czele stanąć obecni prezesi tych ugrupowań: Michał Kołodziejczak i Magdalena Sroka.

Na razie nie wiadomo, jak miałaby się nazywać nowa partia. Są jednak znane inne szczegóły. Kierować nią ma dwoje liderów: Michał Kołodziejczak i Magdalena Sroka. Formacja ma targetować się jako sojusz „zawiedzionych przez PiS”.

„Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z Michałem Kołodziejczakiem na temat zbudowania wspólnego projektu. Czas, żeby po stronie opozycji zabrać się do konkretnej pracy, bo tego oczekują od nas ludzie” – skomentowała w rozmowie z WP Magdalena Sroka.

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w weekend. „Widzę, że opozycja jest sparaliżowana, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, stąd nasz szybki ruch. Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS” – podkreślił Michał Kołodziejczak. „Zbudujemy partię, która będzie odpowiadała na aspiracje XXI wieku i będzie to pierwsze ugrupowanie, na którego czele staną kobieta i mężczyzna” – dodał.

Wcześniej Michał Kołodziejczak spotkał się z prezydentem Siemianowic Śląskich, który założył ruch Polska Jest Jedna, i rozmawiali o możliwości wspólnego działania.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: NaTemat.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

18

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.