Zadaniem dla MSZ jest „utrzymanie zainteresowania wojną”

Opublikowano: 21.10.2022 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1647

Rosja zaatakuje inne kraje lub odbuduje swój potencjał militarny, jeśli pozwoli jej się wygrać wojnę na Ukrainie – uważa wiceminister spraw zagranicznych.

Przemawiając na Poznańskim Kongresie Gospodarczym Paweł Jabłoński powiedział też, że wojna i wynikający z niej kryzys gospodarczy sprawiły, że bezpieczeństwo stało się głównym priorytetem polityki zagranicznej Polski. Oznajmił, iż jeżeli pozwoli się Rosji wygrać tę wojnę, albo dopuścić do sytuacji, w której będzie mogła odbudować swój potencjał, to zaatakuje ponownie, nie tylko Ukrainę, ale i inne kraje.

Jednym z głównych wyzwań dyplomatycznych było według niego utrzymanie w globalnym świetle wojny rosyjsko-ukraińskiej i jej strategicznych implikacji. Stwierdził, że zadaniem dla polskiej dyplomacji i dyplomacji innych krajów, które widzą sprawy tak samo, jest utrzymanie zainteresowania wojną.

Dwudniowy Poznański Kongres Gospodarczy jest regionalną platformą debaty dla polityków i ekspertów zajmujących się rozwojem społeczno-gospodarczym.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „The First News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 21.10.2022 14:21

    No cóż. O ile jeszcze pół roku temu byłoby to bzdurą, to obecnie gdy Polska (de facto) wypowiedziała Rosji wojnę nie można wykluczyć, że następnym celem ataku będzie nasz kraj.

  2. emigrant001 29.10.2022 14:08

    błądzisz stary, błądzisz:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.