Wywiad ŁRL potwierdził obecność polskich najemników w szeregach Ukraińców

Opublikowano: 01.11.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 553

Wywiad ogłoszonej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej poinformował o przybyciu do Stanicy Ługańskiej polskich najemników – powiedział na briefingu rzecznik Milicji Narodowej ŁRL Andriej Maroczko.

„Nasz wywiad ustalił, że 29 października w miejscowości Stanica Ługańska odnotowano 70 polskich najemników przemieszczających się trzema samochodami marki Ural — oświadczył Maroczko. Jak powiedział, w okresie od 27 do 30 października 2016 roku, w rejonie osiedla Pryszyb, niedaleko linii frontu, zarejestrowano też ukraiński batalion ochotniczy, w którego składzie znalazło się około 30 żołnierzy w natowskim umundurowaniu.

Maroczko powiedział, że mieszkańcy rejonów położonych nieopodal linii frontu i pozostających pod kontrolą Kijowa wyrażają niezadowolenie z obecności bojowników „Prawego Sektora”. 30 października mieszkańcy osiedla wyszli na akcję protestu, żądając od władz wyprowadzenia z Donbasu ukraińskich nacjonalistów. Jak powiedział Maroczko, w reakcji na protest mieszkańców, ochotnicy „Prawego Sektora” pobili jednego mieszkańca.

„Akcja mieszkańców stała się dla bojowników „Prawego Sektora” powodem do rozprawy nad mieszkańcami, których żądania zostały zignorowane przez ukraińskie władze” — oświadczył Maroczko i dodał, że pod adresem aktywistów posypały się pogróżki.

W kwietniu 2014 roku władze Ukrainy rozpoczęły operację wojskową przeciwko proklamowanych w trybie jednostronnym ŁRL i DRL, które ogłosiły swoją niezależność po tym jak doszło do przewrotu państwowego na Ukrainie w lutym 2014 roku. Według ostatnich danych ONZ, ofiarami konfliktu padło ponad 9,6 tys. osób.

Kwestia uregulowania sytuacji w Donbasie jest przedmiotem rozmów w ramach trójstronnej grupy kontaktowej w Mińsku, która od września 2014 roku przyjęła już trzy dokumenty określające działania mające na celu deeskalację konfliktu. Przyjęcie mińskich porozumień nie zatrzymało jednak wymiany ognia pomiędzy stronami konfliktu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Czejna 01.11.2016 13:13

  Wspierac upadline? No pieknie rodacy.
  Poczekam az zjada w plastikowych workach
  i moze wtedy okaze sie, ze te ich nazwiska
  brzmia jednak inaczej niz polskie.

 2. irmentruda 01.11.2016 14:09

  a ja tam widzialem najemnikow rosyjskich, jakos tak dziwnie wypowiadali slowo “lampa” nie po polsku, wiekszosc z nich miala tez rosyjskie mundury.

 3. BrutulloF1 01.11.2016 14:48

  Ruscy płacą swoim najemnikom od 300 do 1000 dolarów dziennie. Tak mówił mi facet który ożenił sie z ukraińską “patriotką”. Ciekawe ile upaińscy oligarchowie płacą naszym matołkom.

 4. Anonymous-X 01.11.2016 15:47

  Jeszcze troszkę i ten wywiad łrl UFO tam wypatrzy jako najemników, strasznie nudne juz sie robią te ich NIGDY NIE POTWIERDZONE rewelacje.

 5. irmentruda 01.11.2016 20:48

  @anonymous-x: no coz, wojna na plaszczyznie informacyjnej takze trwa, kiedys w Polsce to Zachod (US etc.) wspieral tzw. drugi obieg bo pierwszy obieg byl w ramach wladzy z nadania wschodniego. Obecnie to Moskwa wspiera drugi obieg (i trzeci hehe) bo pierwszy legalnie nalezy do wlascicieli z Zachodu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.