Wstępne wyniki referendów na Ukrainie

Opublikowano: 28.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1289

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu i ich sojuszników. Poniższa informacja pochodzi z medium ukraińskiego.

Sekretarz stanu USA odniósł się do kwestii głosowań, jakie w dniach 23-27 września odbyły się na okupowanych terenach Ukrainy.

„My i wiele innych krajów wyraziło swoje zdanie: nie uznajemy i nigdy nie uznamy aneksji ukraińskiego terytorium przez Rosję. Ukraina ma absolutne prawo bronić się na swoim terytorium, a także odzyskać kontrolę nad terenami, jakie były nielegalnie wcielone do Rosji” – powiedział Anthony Blinken. Dodał, że Ukraina ma prawo na tym terenie używać amerykańskiej i innej broni, jaką otrzymała od krajów zachodnich. Sekretarz stanu USA zapowiedział kontynuowanie wsparcia dla Ukrainy, w tym pomocy wojskowej.

Według danych opublikowanych przez rosyjskie media, większość głosujących w referendach opowiedziała się za włączeniem do Federacji Rosyjskiej. Miało to być 98,3% w DNR, 97,8% w LNR, 96,8 w obwodzie chersońskim i 97,7 w obwodzie zaporoskim.

Prezydent Ukrainy ostrzegł, że w przypadku przeprowadzenia głosowań na okupowanych terenach, rozmowy z Rosją nie będą możliwe. Mimo tego, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że strona rosyjska jest gotowa do rozmów w sprawie zakończenia wojny.

Źródło: PolUkr.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 28.09.2022 22:35

    Ciekawe jak mieli zagłosować jak SBU zapowiedziało akcję filtracyjną…. Już są pierwsze nagrania z akcji – pobity Ukrainiec, przez innych ukraińców zmuszany do mówienia przed kamerą jestem ch..jło… czy jakoś tak… Wspaniała perspektywa – no to jak mieli zagłosować? Może się stęsknili za batalinem Tornado?

  2. Dandi1981 29.09.2022 10:57

    Tam to zawsze 110% bo niektorzy glosuja kilka razy
    Nawet jak by ich spytac czy chca do UE czy NATTO to by bylo jakos 65% do 35% a tu SB niby robia dobra robote 97% i nikt w to nie uwierzy. Niby sie znaja a przedobrzyli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.