Wystarczy założyć sweter, może dwa…

Opublikowano: 14.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1422

Ponadto Niemcy powinni według niego przygotować się na przerwy w dostawie prądu, ze świecami, zapałkami i latarkami.

Kolejny niemiecki polityk wzywa naród do wyrzeczeń i przygotowania się na utratę dobrobytu. Tym razem Wolfgang Schäuble (CDU), minister finansów Niemiec przez osiem lat za rządów kanclerz Merkel i były przewodniczący niemieckiego Bundestagu, wzywa Niemców, by włożyli więcej wysiłku i mniej narzekali.

W odniesieniu do niedoboru energii, który tej zimy może sparaliżować niemiecki przemysł i grozi Niemcom zimnymi domami, powiedział: „Wtedy wystarczy założyć sweter, a może nawet drugi sweter. Nie należy z tego powodu jęczeć, ale trzeba to rozpoznać. Wiele rzeczy nie jest oczywistych”. Ponadto Niemcy powinni według niego przygotować się na przerwy w dostawie prądu, ze świecami, zapałkami i latarkami.

„Innym trzeba też powiedzieć – w czasie potrzeby nie można wybrać się na wakacyjną wycieczkę. Niebezpieczeństwo, które widzę, polega na tym, że wierzymy, iż państwo jest czymś, co jedynie musi dostarczać coraz więcej swoim obywatelom”. Dodał, że państwo nie jest supermarketem, a mieszkańcy nie są łowcami okazji. Krytycy wskazali, że to pod rządami jego partii, CDU, Niemcy prowadziły tanią politykę energetyczną, która doprowadziła naród do uzależnienia od rosyjskiego gazu.

Schäuble krytykował też, że Niemcy chcą pracować mniej, głównie na pół etatu i nigdy w soboty. „To nie będzie działać. Bo wszędzie brakuje pracowników! Moje doświadczenie jest takie: zawsze zabawa – to nie jest życiowe spełnienie”.

Chociaż w Niemczech istnieje niedobór pracowników, wielu Niemców pracuje już w pełnym wymiarze godzin, a mimo to stoi w obliczu bankructwa wraz z szansą, że ich miejsca pracy mogą wkrótce zniknąć. W ubiegłym tygodniu były minister spraw wewnętrznych Niemiec Gerhart Baum (FDP) wezwał młodych ludzi do dostosowania się do kryzysu gospodarczego. „Chciałbym was prosić, byście jeszcze trochę się dostosowali, zmienili swój styl życia, zmniejszyli swoje oczekiwania co do dobrobytu”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RMX News
Wideo: YouTube.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.