Wojska Kaddafiego wypierają rebeliantów

Opublikowano: 19.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 148

Zbrojne formacje Tymczasowej Rady Narodowej Libii wycofują się z miasta Bani Walid pod naciskiem sił wiernych byłemu libijskiemu przywódcy Muammarowi Kaddafiemu, donosiła w piątek agencja Reuters. Według danych Reutersa, wojska Kaddafiego odmówiwszy złożenia broni, zaatakowały przeciwnika za pomocą zmasowanego ostrzału rakietowego. Wcześniej oddziały opozycji ruszyły do szturmu na miasto z użyciem czołgów i innych pojazdów opancerzonych.

Donoszono, że siłom rebelianckim udało się zbliżyć do centrum miasta. Przedstawiciele Tymczasowej Rady Narodowej Libii między innymi jeszcze 9 września mówili, że weszli do Bani Walid. Jak się później okazało, ich atak został odparty a ludność została zbombardowana przez lotnictwo NATO. Miasto Bani Walid wraz z miastami Syrta i Sabha, jest obecnie jednym z miast stojących jeszcze po stronie Kaddafiego. Według Tymczasowej Rady Narodowej, obroną miasta dowodzi syn Kaddafiego, Seif al-Islam. Według nadchodzących wcześniej informacji w Bani Walid mogą także znajdować się inni synowie Kaddafiego, Saadi i Mutasim. Siły rewolucyjne próbują od 10 września zgnieść ostatnie ogniska oporu Kaddafiego, kiedy minął termin ultimatum TRN Libii przewidującej kapitulację lojalnych wobec Kaddafiego wojsk. Ultimatum zostało zignorowane.

Tłumaczenie: RX
Źródło oryginalne: www.3rm.info
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dartan
Użytkownik
dartan

o co tu chodzi?
Kto jest opozycją a kto rebeliantem, za bardzo to capi talmudem.

khonsu
Użytkownik
khonsu

W skład “Tymczasowej Rady Narodowej” wchodzą byli ludzie Kadafiego, dla mnie to klasyczny przewrót pałacowy, anie żadna rewolucja.

dartan
Użytkownik
dartan

pewnie “regulują” tym wszystkim talmudowcy, którzy szukają nowych “wiecznych” wpływów,… może nowy holokaust lub coś w tym stylu, byle źródło nie wyschło…

dartan
Użytkownik
dartan

…:to mówił anychazar