Wieś ani spokojna, ani wesoła. Agrounia wściekła na PiS

Opublikowano: 23.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2120

Przed Ministerstwem Rolnictwa zebrali się rolnicy, zorganizowani przez Agrounię. Dają wyraz swojemu niezadowoleniu z polityki PiS wobec wsi.

Urzędnicy ministerstwa mogli mieć wczoraj problem w dostaniu się do pracy. Jeśli nawet dotarli do nej, to tylko tylnym wejściem. Główne drzwi zostały zablokowane przez rolników. Na drzwiach wisi gruby łańcuch z kłódką, a na dodatek wejście utrudniały bele słomy. Michał Kołodziejczak, lider Agrounii powiedział, że to próba zmuszenia urzędników do przymusowej bezczynności. Dokładnie tak, jak ci rolnicy, którzy nie mogą sprzedawać trzody chlewnej z powodu epidemii ASF, z którą władze nie mogą dać sobie rady.

„My nie będziemy pracować, wy też macie nie pracować, nie przychodzić do pracy, nie spłacać kredytów”, mówił Kołodziejczak, cytowany przez Interia.pl

Stwierdził także, że sytuacja na wsi, wcale nie jest tak różowa, jak przedstawia to rząd Zjednoczonej Prawicy. Ceny dla producentów żywności są żałośnie niskie. Nie wystarczają nie tylko na spłacanie kredytów, ale też na rozwój produkcji. To kolejny sygnał od maja ze strony Agrounii, że w polskim rolnictwie dzieje się źle.

Rolnicy z Agrounii wylali pod ministerstwem gnojowicę, protestując przeciwko m.in. dyktatowi pośredników, którzy windują ceny w sklepach, rolników pozostawiając bez godziwych zysków.

Agrounia jest organizacją, która jako niemal jedyna uważa, że sytuacja na wsi jest niedobra. To rysa na obrazie dostatniego rolnictwa, którą rysuje PiS. Michał Kołodziejczak obiecuje powtarzanie protestów.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.