Wielki protest rolników

Opublikowano: 13.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1387

Na znak solidarności z rolnikami taksówkarze zablokowali tunel przy Dworcu Zachodnim oraz Aleje Jerozolimskie – poinformowała na Facebooku we wtorek AGROunia.

Chodzi o przyjętą przez Sejm nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny będzie dozwolony jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych i jego warunki i metody oraz kwalifikacje wykonujących go osób będą określone w rozporządzeniu ministra rolnictwa w porozumieniu z szefem MSW. Nowe przepisy wykluczają także cyrki z listy podmiotów, które mogą sprowadzać zwierzęta z zagranicy.

Ustawa budzi wiele kontrowersji i sprzeciw rolników, branży futrzarskiej oraz niektórych partii, np. Konfederacji, której lider Krzysztof Bosak stwierdził ostatnio, że ustawa jest zbiorowym samobójstwem gospodarczym. „Na znak solidarności z rolnikami taksówkarze zablokowali tunel przy Dworcu Zachodnim oraz Aleje Jerozolimskie. Też walczą o przetrwanie. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – napisała we wtorek na „Facebooku” AGROunia.

W stolicy zebrali się także rolnicy na pl. Zawiszy. Przyjechali do Warszawy, aby protestować przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Protestujący mają ze sobą biało-czerwone flagi oraz transparenty z logiem AGROunii i hasłami: „Ani Stalin, ani Lenin nie wymyślił co PiS zmienił”, „Nie dla 5 Kaczyńskiego”, „Chcemy hodować w spokoju.

„W związku z protestami rolników we wtorek na ulicach stolicy należy się spodziewać dużych utrudnień w ruchu” – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, cytowany przez Onet. Dodał, że w godzinach porannych i popołudniowych policjanci będą się głównie skupiać na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. „Stąd dużo zadań przed policjantami ruchu drogowego celem zapewnienia spokojnego dojazdu do miejsca pracy, do szkoły i również bezpiecznego później powrotu do domów” – powiedział Marczak.

Jak przekazał w poniedziałek przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski, rolnicy przygotowali apel do parlamentarzystów, a w szczególności senatorów, którzy procedują nad nowelizacją. „Jeżeli się okaże, że izba wyższa polskiego parlamentu, również podniesie swoją rękę na polskich chłopów, na polskich rolników, to w najbliższym czasie Polska zostanie sparaliżowana. Dotrzemy do każdego posła, dotrzemy do każdego senatora, zablokujemy wszystkie drogi dojazdowe do Warszawy” – mówił, cytowany przez „Polsat News”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Tak można było się spodziewać… niezadowoleni rolnicy z pracy posłów – utrudniają życie zwykłym ludziom…

Barney
Użytkownik
Barney

ale dlaczego nie CAŁKOWITY ZAKAZ UBOJU RYTUALNEGO?!

Swoją drogą… kowidek to ubój rytualny… nikt nie zauważył! OMG

Barney
Użytkownik
Barney

@Stanlley

Tak można było się spodziewać… niezadowoleni rolnicy z pracy posłów – utrudniają życie zwykłym ludziom…

Jednak nie zgodzę się z tą opinią. Skoro spodziewałeś się, to dlaczego nie zapobiegłeś? Przecież są inne metody na osiągnięcie celu, inne niż blokowanie ulic tym biednym tępym konsumentom, których ta sprawa ani-ani trochę nie dotyczy.
Prawda?

kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Dlaczego granatowi nie pałują awanturników? Czyżby nie było zlecenia z Nowogrodzkiej?

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

@Barney
Nie obrażaj