W Mińsku rozpoczęto zatrzymania demonstrantów

Opublikowano: 15.11.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1025

Białoruskie siły bezpieczeństwa rozpoczęły aresztowania na stacji metra Puszkinskaja w Mińsku, gdzie opozycja planowała nielegalny wiec – informuje „Sputnik Belarus”.

W pobliżu tej stacji znajduje się spontaniczny pomnik Alaksandra Tarajkouskiego, który zginął podczas protestów. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych mógł zostać trafiony z nieśmiercionośnej broni. Ludzie przynoszą kwiaty pod pomnik. Pierwsi mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani po drugiej stronie ulicy.

Ponadto zwolennicy opozycji planowali zorganizowanie marszu protestacyjnego w pobliżu pomnika. Zatrzymania odbywają się głównie w pobliżu hotelu Orbita. Siły bezpieczeństwa zatrzymują zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Niektórzy wdają się w bójki z policją – co najmniej dwóch protestujących zostało siłą zabranych przez funkcjonariuszy do minibusów.

Później poinformowano, że w pobliżu stacji metra Puszkinskaja w Mińsku, gdzie opozycja zaplanowała zbiórkę na akcję protestacyjną, słychać dźwięki zbliżone do wybuchów granatów hukowo-błyskowych. Doszło do kilku takich eksplozji. Przejechała też kolumna więźniarek i armatek wodnych. Białoruskie siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego przeciwko protestującym, którzy utworzyli łańcuch.

Niedaleko stacji metra Puszkinskaja zebrało się kilkaset osób. Dyżuruje kilkudziesięciu funkcjonariuszy OMON-u i wojska wewnętrzne. Mają przy sobie broń.

Ponadto kilku dziennikarzy z agencji rosyjskich i białoruskich, w tym „Sputnika Belarus”, zostało poproszonych przez policję o udanie się do minibusa, ale wkrótce zostali zwolnieni po sprawdzeniu ich akredytacji, legitymacji redakcyjnych i paszportów.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że w centrum Mińska zamknięto 14 stacji metra, pojawiły się problemy z Internetem.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
drakonos
Użytkownik
drakonos

Bardzo dobrze Łukaszenka robi. Komu nie pasuje mieszkać na Białorusi to niech wyjeżdza do demokratycznej Polski. W Posce na własnej skórze przekona się jak wygląda demokracja ^^ W Polsce będą pracować za miskę ryżu i żyć w ciągłym strachu z maseczką na twarzy.

Stanlley
Użytkownik

No proszę… 2 czy 3 osoby aresztowane – i larum się pdonosi…. a u nas po pojedyńczej manifestacji…. zresztą – sami sobie poczytajcie :
https://wolnemedia.net/gwaltowne-represje-w-indiach-po-strajku-generalnym/

tylko Łukaszenko nie ma mandatu do sprawowania władzy – mandatu od zachodnich korporacji – bo nie godzi się na rujnowanie i zadłużanie kraju…

Ludzie!! Opamiętajcie się – Białorusini już zarabiają 30% więcej niż my!!
https://wolnemedia.net/bialorusini-zarabiaja-wiecej-niz-polacy/
– źródło – PEW Research