Użytkownicy Windowsa zostali pozbawieni antywirusa

Opublikowano: 25.03.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1135

Ze strony użytkowników Windowsa napływają informacje o problemach z antywirusem w nowych wersjach systemu. Na ich skargi zwraca uwagę portal „Windows Latest”.

Użytkownicy twierdzą, że jedna z nowych wersji systemu pozbawiła ich wbudowanego antywirusa Windows Defender. Dla wielu użytkowników uruchomienie pełnowartościowego skanowania antywirusa kończyło się po paru minutach błędem i powiadomieniem, że żadnych zagrożeń nie wykryto. Posiadacze kopii Windowsa podejrzewają, że pełne skanowanie nie może trwać kilku minut i obawiają się, że ich komputer może przepuścić atak hakerski.

„Uruchomiłem skanowanie szkodliwych plików, a mimo to antywirus niczego nie znalazł” – oświadczył jeden z użytkowników Reddit.

„Nie bawiłem się z ustawieniami, nie mam ukrytych plików” – powiedział jeden z uczestników forum Microsoft. Dziennikarze zauważyli, że skargi na Windows Defender były skierowane przeciwko posiadaczom kopii Windows 10, w starszych wersjach nie wykryto problemów z antywirusem.

Pod koniec marca użytkownicy systemu operacyjnego od Microsoft poskarżyli się na natrętną reklamę Office 365, która zaczęła wyskakiwać przy każdym uruchomieniu komputera. Dziennikarze ustalili, że zwykle reklama produktów Microsoft pojawia się jeden raz, przy pierwszym uruchomieniu zainstalowanego systemu.

Wcześniej przedsiębiorstwo Microsoft przyznało, że nowa aktualizacja KB4535996 prowadzi do fatalnych błędów systemu i „niebieskiego ekranu śmierci”.

Pracownicy obsługi technicznej radzą usunąć problematyczny update ręcznie. Przedsiębiorstwo obiecało wypuścić patch poprawiający bugi w marca.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

windows to koń trojański nwo ;) więc nie dziwi nic.

Gats
Użytkownik
Gats

Kazdy kto na swoim PC ma zainstalowany Windows nie moze byc nazywany “uzytkownikiem” komputera … jest tylko jego niewolnikiem.