Uzależnienie od traumy

Opublikowano: 08.11.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 981

W ramach pierwszego listopadowego podcastu Katarzyna Szymielewicz przeprowadziła dwie rozmowy ze specjalistami, w których szukała odpowiedzi na pytanie, jakie mechanizmy utrzymują uwagę użytkowników w mediach społecznościowych. W pierwszej z nich, razem z neurobiologiem dr. Wojciechem Glacem z Uniwersytetu Gdańskiego, rozmawiała o tym, jak mózg reaguje na korzystanie z social mediów. Dlaczego nie możemy oprzeć się negatywnym komunikatom, którymi bombardują nas algorytmy? Czy porady typu „nie klikaj i nie patrz” są w ogóle skuteczne? W kolejnej rozmowie poruszała temat różnic pomiędzy życiem off-line i on-line. Ekspert, dr Jakub Kuś, psycholog z Uniwersytetu SWPS, opowiada o tym, w jaki sposób i po co kreujemy profile internetowe. Poruszona została także kwestia innego wymiaru znajomości i relacji w przestrzeni internetowej, samotności oraz uzależnienia od przeżywania silnych emocji.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.