Uszczelniania VAT-u ciąg dalszy

Opublikowano: 19.04.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 827

Ponad 40 mld złotych odzyskanych dla budżetu państwa – to cel rządu Mateusza Morawieckiego. Środkiem do jego realizacji jest ukrócenie oszustw na podatku VAT. Premier zapowiada bezwzględną walkę z fiskalnymi matactwami.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku swojej kadencji podejmuje działania na rzecz uzdrowienia polskiego systemu podatkowego – wcześniej dziurawego jak sito i dającego znaczne możliwości wyłudzaczom. Według informacji podanych przez wiceszefa sejmowej komisji ds. finansów publicznych, Janusza Szewczaka powiedział, polski budżet mógł stracić na wyłudzeniach VAT-u podczas rządów koalicji Platforma Obywatelska – Polskie Stronnictwo Ludowe około 250-260 miliardów złotych. „Są to astronomiczne kwoty. Gdybyśmy je mieli, moglibyśmy znacznie łatwiej gospodarzyć w zakresie płac, podnieść te wynagrodzenia, podnieść skandalicznie niskie świadczenia w Polsce świadczenia socjalne w zakresie rent i emerytur” – mówił Janusz Szewczak podczas występu w Polskim Radio.

Ile udało się odzyskać do tej pory? Resort finansów mówi o kwocie 17,4 mld złotych. O tym jak znacząca jest to suma świadczy fakt, że stanowi ona ponad połowę z ogólnych wpływów budżetowych z tego podatku, wynoszących 33,7 mld. Ministerstwo przekonuje, że proceder wyłudzeń nie został jeszcze kompletnie wypleniony, a potencjał odzyskania szacuje się na 10 mld złotych w bieżącym roku i ponad 20 miliardów w latach kolejnych.

Ekipa Morawieckiego zamierza również wciąż pod lupę zjawisko optymalizacji podatkowej, praktykowane przez duże firmy, które przenoszą część swoich zysków do zarejestrowanych w rajach podatkowych spółek-córek, wystawiając bezczelnie faktury na wysokie kwoty za fikcyjne usługi. Już niebawem uruchomione zostanie tzw. Centrum Obsługi Kluczowych Podatników, które ma być rodzajem superurzędu skarbowego, który będzie zajmował się wyłącznie największymi firmami. Dzięki wąskiej specjalizacji i fachowym kadrom, COKP ma pozwolić na skuteczną walkę z oszustami na podatku CIT, jakie stosują największe spółki.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. polach 19.04.2018 20:37

  Rząd Prawa i Sprawiedliwości-„Nie kradnij, rząd nie lubi konkurencji”.- ściąganie haraczu z nas wychodzi im najlepiej w ich rządzeniu, reszta już kiepsko.

 2. mackadmin 19.04.2018 22:29

  #Gdybyśmy je mieli, moglibyśmy znacznie łatwiej gospodarzyć w zakresie płac, podnieść te wynagrodzenia, podnieść skandalicznie niskie świadczenia w Polsce świadczenia socjalne w zakresie rent i emerytur” – mówił Janusz Szewczak podczas występu w Polskim Radio#

  Buhahahaha

 3. polach 20.04.2018 11:19

  Sama obsługa długu Polski i to nie całego to średnio 40-50 mld pln…Więc uszczelniają ściągalność dla banków a nie dla nas mnożą nowe podatki, opłaty, prowizje itp.Zatem dołączam się do Buhaha:)

  Jestem też ciekaw kto płaci za samoloty co smugi nad Polską rozpylają- czy to też idzie z kredytów jakie na nasz poczet “rząd” zaciąga- czy trucie nas, to taki gratis od prawdziwych właścicieli PL?.
  Na pewno to dobry interes dla farmacji, aby do sprzedać nieco swych trucizn, na inne trucizny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.