„Nagrody” dla urzędników w ministerstwach zamiast podwyżek?

Opublikowano: 17.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1244

„Rzeczpospolita” napisała o tzw. nagrodach dla najlepszych urzędników, na które resorty przeznaczają co roku miliony złotych. Dr hab. Grzegorz Makowski z Fundacji Batorego uważa, że „dystrybucja nagród często niewiele ma wspólnego z efektywnością pracy czy zasługami”.

Rekord w przyznawaniu owych „nagród” ustanowiło Ministerstwo Finansów. Od 2018 r. do połowy sierpnia roku 2022 swym pracownikom i funkcjonariuszom przyznało 191,7 mln zł. Najwięcej dano w roku 2019 – 60,4 mln zł.

„Rzeczpospolita” pisze: „Także Ministerstwo Spraw Zagranicznych nagrody przyznaje lekką ręką. Od 2018 r. wypłaciło 52,9 mln zł. Najwięcej MSZ na nagrody wydał w 2018 r. – 23 mln zł. W tym roku takie gratyfikacje zdążyło już dostać 1165 osób, czyli 41 proc. zatrudnionych”.

Wiceprezes Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk odpowiedział na interpelację poselską, mówiąc: „Zostały przyznane pracownikom za szczególne osiągnięcia, wybitne rezultaty uzyskane w ramach realizacji zadań, ukończenie trudnych, nienormatywnych projektów, rzetelne i terminowe wykonywanie zadań w trudnych warunkach lub pod presją czasu”.

Średnio „nagroda” w MSZ wyniosła 3673 zł brutto. Niektórzy uważają, że owe „nagrody” stanowią zamiennik podwyżek.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polach 17.10.2022 21:14

    Za zmniejszenie biurokraci i ilości pracowników tkz urzędów o 90 procent jedynie się należy nagroda reszta to marnotrawstwo do potęgi 3.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.