USA wygrażają rodzinom sędziów MTK

Opublikowano: 27.03.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 93

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo ostrzegł Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) z Hagi, że rodziny jego personelu zostaną objęte sankcjami, gdyby MTK zechciał sądzić amerykańskich żołnierzy. Imperium już w zeszłym roku zagroziło międzynarodowym sędziom i śledczym zakazem wstępu. Mimo to, 5 marca MTK zrobił wielki krok, oficjalnie dopuszczając do śledztwa o „zbrodnie wojenne i przeciw ludzkości” armii USA i CIA w Afganistanie.

Pompeo wygłosił wtedy kilka tyrad na temat MTK. Jego zdaniem, ten „rzekomy sąd” to „ciało otwarcie polityczne” i „zawracanie głowy”. „Chcemy zidentyfikować odpowiedzialnych za to stronnicze śledztwo i prowadzących działania niezgodne z ochroną Amerykanów” – oświadczył twardo Pompeo. MTK po części wykorzystuje w swych oskarżeniach dokumenty ujawnione przez WikiLeaks Juliana Assange’a, który w brytyjskim więzieniu czeka na ekstradycję do USA.

Kiedy światowa prasa zainteresowała się odkryciami „WikiLeaks”, stwierdzono, że były autentyczne, zawierały prawdę. Problem w tym, że taka prawda irytuje Stany Zjednoczone, które są przecież pierwszym światowym mocarstwem, największa potęgą. Amerykanie już wcześniej wygrażali różnym dyplomatom, czy szefom organizacji międzynarodowych pozbawieniem wizy, to się stało zwyczajem administracji Trumpa.

Przy okazji departament stanu rozszerzył sankcje gospodarcze przeciw silnie dotkniętemu epidemią Iranowi. Pompeo wyczytał ostatnią listę przedsiębiorstw z różnych krajów, które zostaną surowo ukarane za próby handlu z Iranem. Sankcje już mocno osłabiają możliwości Iranu w walce z chorobą. USA surowo zabroniły sprzedawać mu sprzęt medyczny i dobra humanitarne.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
vannamond
Użytkownik
vannamond

Te, gruby, czy to nie jest przypadkiem groźba karalna? Nadzieja w wirusie.

Foxi
Użytkownik
Foxi

Widziałem zdjęcie Trumpa, Pompeo i takiego wysokiego łysego podobnego do Nosferatu. Pozowali w garniturach z kijami do bejsbola i w laczkach, jednym słowem oni byli wystylizowani na gangsterów z lat 20 zeszłego wieku.