Posada dla byłego szefa CIA w zarządzie ukraińskiego telekomu

Opublikowano: 19.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2052

VEON Ltd., globalny operator cyfrowy, który zapewnia konwergentną łączność i usługi online, ogłasza, że były sekretarz stanu USA Michael R. Pompeo dołączy do zarządu ukraińskiej spółki zależnej VEON Kyivstar jako niezależny dyrektor niewykonawczy. Sekretarz Pompeo dołącza jako partner Impact Investments, nowo utworzonej amerykańskiej firmy zajmującej się doradztwem strategicznym i finansowym oraz inwestycjami, która dąży do rozwijania długoterminowych partnerstw z wiodącymi światowymi firmami z różnych branż i obszarów geograficznych. Ponadto dyrektor generalny VEON Group Kaan Terzioglu został mianowany przewodniczącym rady dyrektorów Kyivstar.

Zmiany w zarządzie Kyivstar odzwierciedlają zaangażowanie VEON na rzecz Ukrainy oraz odbudowy tego kraju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, VEON przeznaczył 600 mln USD na inwestycje na Ukrainie w ciągu najbliższych trzech lat, wraz z uruchomieniem inicjatywy „Invest in Ukraine NOW!”, zapraszając inne międzynarodowe firmy do zaangażowania się w odbudowę Ukrainy. Zobowiązując się do świadczenia usług na Ukrainie, VEON opuścił Rosję, ogłaszając zakończenie sprzedaży swojej rosyjskiej spółki zależnej w dniu 9 października 2023 r.

„VEON dokonał jasnego wyboru, aby służyć Ukrainie za pośrednictwem swojej spółki zależnej Kyivstar, której bohaterowie utrzymywali Ukrainę i Ukraińców w kontakcie w najciemniejszych dniach wojny i którzy nadal służą Ukrainie, utrzymując 94% dostępności sieci komórkowej” – powiedział Kaan Terzioglu, dyrektor generalny Grupy VEON i przewodniczący zarządu Kyivstar. „Cieszę się, że mogę powitać sekretarza Pompeo w zarządzie tej wyjątkowej firmy, do której dołącza przy silnym wsparciu naszych różnych amerykańskich interesariuszy. Z niecierpliwością czekamy na wiedzę i doświadczenie, które sekretarz Pompeo wniesie do Kyivstar jako aktywny i niezależny członek zarządu Kyivstar”.

„Z dumą dołączam do VEON i Kyivstar w ich niezwykłej służbie mieszkańcom Ukrainy, zapewniając niezbędną łączność i usługi cyfrowe w zakresie zdrowia, edukacji, rozwoju biznesu i rozrywki. Pochwalam również spółkę macierzystą Kyivstar, VEON, za jej przywództwo w inwestowaniu na Ukrainie dzięki własnemu długoterminowemu zaangażowaniu i inicjatywie “Zainwestuj w Ukrainę TERAZ!” – powiedział Mike Pompeo, były sekretarz stanu USA i niezależny dyrektor Kyivstar. „To dzięki prywatnej przedsiębiorczości i inwestycjom Ukraina zabezpieczy swoją przyszłość gospodarczą i odniesie sukces, a ja z niecierpliwością czekam na wkład w te godne pochwały wysiłki”.

Sekretarz Pompeo jest partnerem Impact Investments, nowo powstałej amerykańskiej firmy zajmującej się doradztwem strategicznym i finansowym oraz inwestycjami, która zajmuje się doradztwem, inwestowaniem i współpracą z wiodącymi światowymi firmami strategicznymi z różnych branż i obszarów geograficznych. Impact będzie wspierać kierownictwo Kyivstar i jej spółki macierzystej VEON w szeregu kluczowych inicjatyw strategicznych dotyczących Ukrainy.

Sekretarz Pompeo pełnił funkcję 70. sekretarza stanu USA w latach 2018-2021 i szóstego dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej w latach 2017-2018. Sekretarz Pompeo reprezentował również stan Kansas w Izbie Reprezentantów USA w latach 2011-2017 i był dyrektorem generalnym Thayer Aerospace w latach 1996-2006. Ukończył Akademię Wojskową Stanów Zjednoczonych w West Point i uzyskał tytuł doktora prawa na Harvard Law School.

Zdjęcie: Central Intelligence Agency (CC0)
Źródło zagraniczne: VEON.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.