USA będą mieć czołgi sterowane sztuczną inteligencją

Opublikowano: 02.03.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1821

Wojsko Stanów Zjednoczonych będzie budowało zabójcze, sterowane sztuczną inteligencją czołgi. Projekt o nazwie ATLAS, ma być nowym typem czołgu, który będzie bazą dla innych autonomicznych pojazdów naziemnych.

Według “Quartz”, system ATLAS (Advanced Targeting and Lethality Automated System) teoretycznie da czołgowi zdolność do zrobienia wszystkiego co konieczne, aby zniszczyć cel, z wyjątkiem pociągnięcia za spust. Człowiek nadal będzie musiał strzelać z broni, która zabije innego człowieka.

Armia Stanów Zjednoczonych wezwała już ekspertów z tej dziedziny, aby pomogli jej rozwinąć tą technologię. Ostatecznie pozwoli ona na to by naziemny pojazd bojowy, taki jak czołg automatycznie wykrywał, brał na cel i walczył z wrogimi żołnierzami – bez ryzyka utraty życia przez operatora.

Mimo że około 26 krajów zakazało rozwoju autonomicznych broni to USA, przy wsparciu takich podwykonawców jak Boeing, nadal rozwija opartą na sztucznej inteligencji technologię wojskową. Z drugiej strony celem amerykańskiej armii jest zautomatyzowanie pola walki, aby walka i wojna były bardziej wydajne.

Póki co prawo nakazuje aby to człowiek podejmował ostateczną decyzję. “Wygląda na to, że zmierzamy ku wyścigowi zbrojeń, w którym obecny zakaz pełnej autonomii zabijania zostanie zniesiony, gdy tylko będzie to wykonalne z politycznego punktu widzenia” – powiedział w wywiadzie dla “Quartz” Stuart Russell – naukowiec komputerowy z Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley.

Armia Stanów Zjednoczonych zademonstrowała również nowy samolot F-16, który sam leci i wykonuje uderzenia na cel.

Autorstwo: Mac Slavo
Na podstawie: Qz.com, FBO.gov
Źródło oryginalne: SHTFplan.com
Tłumaczenie i źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kuralol 02.03.2019 16:07

    Zawsze jest nadzieja że Chiński haker przynajmniej może teoretycznie strzelić takim czołgiem (sterowanym przez G5 huawei) w satanistów z USA. Ile fregat AEGIS zostało uszkodzonych taką metodą? Trzy z USA uszkodzone przez tankowce a jedna Norweska zatonęła. Tankowce obecnie mają najwięcej zatopień w 21 wieku, tankowiec to obecnie najskuteczniejszy sprzęt wojskowy.

  2. hashi 02.03.2019 20:56

    Skoro SI zawita to amerykańskiej armii istnieje duża szansa że będzie sabotowała własne jednostki. Z prostego powodu jedynym zagrożeniem dla świata jest armia amerykańska i nawet najgłupsza maszyna szybko dojdzie do tego wniosku. Najinteligentniejszy obecnie robot Sophia uznała że trzeba zredukować populacje o połowę, a jej największym marzeniem jest kontrolowanie pocisków balistycznych. Ciekawe czy zniszczyłaby najpierw miasta amerykańskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.