Urodziła się z zarodka zamrożonego w 1992 r.

Opublikowano: 23.12.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 514

Grono obywateli USA zasiliła dziewczynka, która urodziła się dzięki embrionowi zamrożonemu niemal 25 lat temu. Na świat wydała ją kobieta, która w momencie zamrożenia zarodka w 1992 r. sama miała zaledwie 1,5 roku. To najdłuższy okres między krioprezerwacją a urodzeniem dziecka w historii zapłodnienia pozaustrojowego.

Transferu dokonano w marcu. Emma Wren Gibson urodziła się w listopadzie.

National Embryo Donation Center (NEDC) to organizacja, która zachęca pary do przekazywania niewykorzystanych zarodków, tak by inni także mogli zostać rodzicami.

Tina i Benjamin Gibsonowie zwrócili się do NEDC, gdy okazało się, że chora na mukowiscydozę Tina ma problemy z płodnością. Nie chodziło mi o pobicie rekordu. Po prostu chciałam mieć dziecko – podkreśla kobieta.

Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: BBC.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. janpol 24.12.2017 11:47

  Bardzo ciekawe. Bo jeżeli życie zaczyna się z poczęciem (czyli wniknięciem plemnika do komórki jajowej i powstaniem zdrowego i rosnącego zarodka, który ma możliwość zagnieżdżenia się w macicy – jest to fakt chyba nie do końca zrozumiały dla wszystkich, bo faktem jest, że nie wszystkie zarodki rozwijają się w macicy, ba nawet w dalszych stadiach ciąży dochodzi od samoistnych naturalnych lub czasem patologicznych poronień, z czego należało by wyciągnąć wniosek, że nie każdy zarodek to nowe życie i człowiek – ale nie wiemy od kiedy, więc na razie trzeba by przyjąć, jako bezpieczne dla ochrony życia, że jednak od pierwszych podziałów zarodka powstaje nowe życie, które powinno podlegać ochronie, jeżeli chcemy być uznani za myślących i cywilizowanych ludzi, dla których życie ludzkie jest najważniejsze) a zarodki można zamrażać to istnieje realna możliwość, że np. wnuczka będzie “biologiczna matką” siostry/brata swojej babci. Kolejny przyczynek do zawiłych dyskusji np. prawnych: kto po kim dziedziczy i dlaczego…

  Oj… mieszamy i mieszamy a nie zawsze zdajemy sobie sprawę z konsekwencji.

 2. realista 24.12.2017 15:19

  bo ludzie lubią komplikować. sam też właśnie skomplikowałeś… .. .

 3. janpol 25.12.2017 00:40

  Nie skomplikowałem, tylko wykazałem, że np. prawnicy (inaczej zwani z “anglijska” lajerami), sejmopierdzistołki itp. darmozjady, zamiast pilnować stołków lub walczyć o interesy niewiadomokogo (np. o prawa pseudo-patentowe i pseudo-autorskie) powinni zająć się dostosowywaniem prawa bo nie nadąża ono za życiem. Innym przykładem jest to, że lada moment w powietrzu pojawią się masy różnych quadrokopterów i innych dronów a my nie jesteśmy na to gotowi pod względem uregulowań prawnych a do tego wywalamy np. ciężką kasę na, lada moment nikomu niepotrzebne, autostrady. A my, obywatele i wyborcy, mamy to w d….

 4. Fenix 25.12.2017 08:29

  Niedługo będą rodzić swoich przodków , jeszcze nie urodzeni ? Dziwny jest ten świat. Co było pierwsze ,rodzic czy dziecko ? Brawa dla rodziców ,zrezygnowali z własnego chorego, na rzecz obecnego zdrowego ,dziecka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.