Unia bierze się za sztuczną inteligencję

Opublikowano: 26.10.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 559

Sztuczna inteligencja działa tak dobrze, jak dobrze wytrenował i zaprogramował ją człowiek. System wytrenowany na niekompletnych zbiorach danych będzie „rozumiał” tylko fragment rzeczywistości. A jeśli damy mu, jako pożywkę, historyczne dane (np. z rekrutacji, która preferowała mężczyzn) powieli schematy, jakich się od nas – ludzi – nauczył. Dlatego systemy AI, jeśli w ogóle mają oceniać ludzi, powinny być nadzorowane i testowane. W tym roku Unia Europejska pracuje nad aktem o sztucznej inteligencji, który ma zwiększyć zaufanie do technologii, a jednocześnie wspierać rozwój innowacji. W najbliższych miesiącach Bruksela rozstrzygnie, co w świecie AI będzie prawnie uregulowane (być może nawet zakazane), a co „ureguluje” (bądź nie…) sam rynek. O nowym pomyśle UE rozmawiamy z dr. Michałem Nowakowskim – prawnikiem, ale też praktykiem (zarządza start-upem, w którym wdraża etyczne rozwiązania oparte na AI) i naukowcem (współpracuje min ze śląskim Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych).

Źródło: YouTube.com

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.