Ukraina stworzy „najpotężniejszą armię w Europie”

Opublikowano: 17.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1479

Jeśli państwa zachodnie przestaną wspierać Ukrainę w konflikcie z proklamowanych w trybie jednostronnym republikach w Donbasie, Kijów będzie musiał stworzyć „najpotężniejszą armię w Europie”, aby samodzielnie rozwiązać problem – powiedział Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla zagranicznych mediów. Tekst opublikowała służba prasowa Kancelarii Prezydenta.

Według niego chodzi o osiągnięcie przewagi technicznej i militarnej przy pomocy potencjału ludzkiego, ale niewiele w tym dobrego. „Zamiast zostać naukowcami, technologicznie rozwijając swój kraj, ludzie będą myśleć o tym, jak chronić swoje rodziny i domy” – podkreślił prezydent Ukrainy.

Zełenski dodał, że naród ukraiński ginie obecnie w Donbasie za te same zasady, za którymi opowiadają się NATO i Unia Europejska. Jednocześnie ostrzegł kraje europejskie przed ryzykiem nowych konfliktów w pobliżu tych granic w przypadku nieinterwencji.

W Donbasie siły zbrojne Ukrainy wraz z radykalnymi nacjonalistami regularnie ostrzeliwują ludność cywilną, niszcząc infrastrukturę i gospodarkę regionu. Z kolei Rosja wielokrotnie podkreślała, że opowiada się za pokojowym rozwiązaniem konfliktu na wschodzie Ukrainy poprzez realizację porozumień mińskich. Kijów w każdy możliwy sposób opóźnia realizację tego planu, a w negocjacjach przedstawia inicjatywy sprzeczne z ustaleniami.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 1,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
j3w
Użytkownik
j3w

Ambitny plan.

Cytując Wikipedię:
“Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski – ukraiński satyryk, aktor, scenarzysta, producent filmowy i polityk (…)”.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Rosja może zakceptowac warunki bo jest do przodu o ziemię ukraińskie przyłączone do Rosji a Ukraina straciła terytorium więc ten pokój jest jej nie na rękę , chce wojny by odzyskać utracone tereny. Każdy reprezentuje swój interes a nie ogólny pokój.

3steta
Użytkownik
3steta

Z Ukrainy młodzi jak i całe rodziny uciekają przed wojną. Ludzie nie chcą walczyć,chcą żyć normalnie. Koledzy z klasy giną. Za dużo kosztuje ta wojna.

hanz3335
Użytkownik
hanz3335

Armaty zamiast masła.