Twórców „Atlasu Nienawiści” podano do sądów

Opublikowano: 29.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2239

„Atlas Nienawiści” na mapie na stronie www.AtlasNienawisci.pl oznacza gminy, powiaty i całe województwa, które przyjęły uchwały uderzające w społeczność LGBT w Polsce. Chodzi przede wszystkim o niesławne uchwały przeciwko „ideologii” LGBT, a także o Samorządową Kartę Praw Rodzin, zawierającą (choć nie wypowiadające się wprost przeciwko środowiskom LGBT) tradycyjną definicję rodziny, do czego samorząd akurat nie ma kompetencji.

O skali tego zjawiska powinien świadczyć fakt, że na 31 proc. terytorium Polski obowiązują takie uchwały. Reakcja zachodnich partnerów polskich samorządów była jednoznaczna – miasta partnerskie i całe prowincje zaczęły się wycofywać ze współpracy z homofobicznymi gminami i miastami, a np. rząd Norwegii wstrzymał pomoc finansową dla nich.

Wspomniana mapa była aktualizowana na bieżąco. Autorzy mapy – Paweł Preneta, Paulina Pająk, Kamil Maczuga i Kuba Gawron – są zdania, że akty prawne mające na celu wykluczenie ludzi LGBT z życia społecznego jest dowodem na kryzys demokracji lokalnej, która, jak uważają, powinna być przyjazna ludziom, oparta na szacunku i solidarności.

Ich działania przynosiły skutki: niektóre samorządy zaczęły się wycofywać z kompromitujących aktów prawnych. Do tej pory zrobiło to siedem samorządów.

Jednak część samorządów przeszła do kontrofensywy. Twórców „Atlasu Nienawiści” podano do sądów. Zrobiły to władze powiatów: tatrzańskiego i przasnyskiego. W kolejce czekają inne pozwy. Zarzucają aktywistom „naruszenie dobrego imienia jednostek samorządu terytorialnego”. Żądają przeprosin na stronie www.AtlasNienawisci.pl, po 20 000 złotych na każdą z organizacji społecznych, odczytania przeprosin przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli (co oznacza kolejne koszty wyjazdu i zakwaterowania dla pięciu osób), odczytania przeprosin w wynajętej na ten cel Sali konferencyjnej PAP.

Łączna suma żądanej kary przekracza 165 000 złotych. Aktywiści nie mają takich pieniędzy.

Racje obu stron zważy niezawisły sąd.

Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.