Trójmorze może liczyć na wsparcie UE

Opublikowano: 19.09.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2281

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oznajmił wczoraj, że UE udzieli wsparcia finansowego wszystkim projektom, inicjatywom i ideom państw Trójmorza.

Szczyt Trójmorza (współpraca państw Morza Czarnego, Adriatyckiego i Bałtyku) odbywa się w Rumunii w dniach 17-18 września. W ramach szczytu odbywa się pierwsze forum biznesowe państw Trójmorza, w którym uczestniczy ponad 600 przedsiębiorców z 12 państw regionu, USA oraz innych państw.

“Wspieramy wszystkie projekty, wszystkie zatwierdzone inicjatywy i idee. Chcemy udostępnić wam niezbędne środki finansowe; możliwości finansowe UE będą do waszej dyspozycji” — oznajmił Juncker na szczycie Trójmorza.

Przewodniczący KE podkreślił, że UE jest gotowa przeznaczać pieniądze na rozwój infrastruktury, energetyki i gaz ziemny, a także na inne projekty inwestycyjne.

„UE zainwestowała 150 mld euro w strefę między Morzem Adriatyckimi i Czarnym, trzeba ciągnąć z tego zyski. Jeszcze 2,5 mld euro zostało przeznaczonych na samą infrastukturę, w tym w tej strefie (Trójmorza — red.)” — podkreślił Juncker.

Dodał, że jednocześnie trzeba koniecznie przestrzegać statusu państw prawa, inaczej inwestycje będą bezsensowne.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Machiawelli 19.09.2018 16:33

    Błagam. Po polsku piszmy a nie wrzucajmy tylko info z prawie polskojęzycznych rosyjskich stron (Jeszcze 2,5 mld euro zostało przeznaczonych na samą infrastukturę, w tym w tej strefie- jak to zdanie zinterpretować?)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.