Liczba wyświetleń: 744
Paweł Kukiz krytycznie ocenia pozycję ustrojową Trybunału Konstytucyjnego. „Trybunał Konstytucyjny orzeka w interesie partii, z której ramienia nominowani zostali sędziowie. Proszę zauważyć, jak w czasie rządów PO zupełnie bez problemu TK uznał, za zgodne z prawem zabranie obywatelom pieniędzy z OFE, jak uznał za zgodne z konstytucją podwyższenie wieku emerytalnego. Bo taka była zasadnicza linia partii sprawującej wówczas władzę” – mówił w programie „Dziś wieczorem” Paweł Kukiz. Na uwagę, że przewodniczący Trybunału, sędzia Andrzej Rzepliński zapewnia o apolityczności gremium, Kukiz odparł: „A ja jestem długowłosym 19-letnim blondynem”.
„Wojna o sędziów Trybunału Konstytucyjnego świadczy o tym, że TK orzeka w interesie partii, z której ramienia nominowani zostali sędziowie” – przekonywał na antenie TVP Info Paweł Kukiz.
Lider ugrupowania Kukiz’15 mówił o przedstawionym przez nie projekcie zmiany konstytucji w zakresie wyboru sędziów TK. „Wybór głosami 2/3 ustawowej liczby posłów stanowi gwarancję orzekania w interesie obywateli. Bo ci sędziowie będą wybrani na skutek konsensusu pomiędzy różnymi światopoglądami – od lewa do prawa” – argumentował gość TVP Info.
Na pytanie o to, czy widzi taką wolę ze strony tych partii, odpowiedział, że pod projektem mówiącym o konieczności zmian konstytucji w zakresie TK podpisała się „blisko połowa posłów PiS”. „Więc taka wola, przynajmniej w części klubu jednej z opcji politycznych jest. PO i Nowoczesna nie podpisały się pod tym wnioskiem” – przyznał Kukiz. Jak oddał, „nie trzeba być politykiem, żeby zauważyć, że podgrzewanie konfliktu jest najbardziej na rękę opozycji, szczególnie Nowoczesnej”. „Można robić wokół siebie zamieszanie, to efekt PR-owy” – tłumaczył.
Kukiz udzielił też głosu portalowi Interia.pl. „Proszę nie nazywać partykularnych interesów partyjnych, sporem politycznych. To jest po prostu walka o żłób. O możliwość interpretowania konstytucji w interesie danej partii politycznej. To nie jest przecież walka w interesie narodu polskiego” – powiedział Kukiz. Poseł zaznacza, że „żadna opcja polityczna, oprócz Kukiz’15, nie szuka kompromisu”.
Paweł Kukiz podkreśla, że w Polsce powinno dojść do zmiany konstytucji. „Na pewno nie uda się tego problemu rozwiązać bez zmiany konstytucji w zakresie dotyczącym funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. To nie jest tylko zdanie naszego klubu, ale taka jest też opinia Komisji Weneckiej” – przypomniał. I wypunktował tezy opozycji. „Te wszystkie wcześniejsze twierdzenia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, że nie wolno grzebać przy konstytucji, zostały obalone w orzeczeniu Komisji” – dodał.
Autorstwo: ez
Źródło: Stefczyk.info
Brawo Kukiz prawdą w oczy , walić prawym i lewym sierpowym w partyjne ryje , pozbawić te świnie pełnego żłobu . Likwidacja finansowania partii z podatków obywateli.
Pan Paweł żadnej Ameryki tutaj nie odkrył.
Cały ten spór jest fikcyjny i chodzi tylko to, aby podgrzewać atmosferę i dzielić Polaków.
Jak na razie pełny sukces.
Problem bardzo łatwo można rozwiązać tylko brakuje dobrej woli u uczestników sporu.
W końcu i tak potrzebujemy nowej konstytucji także batalia o starą jest bezcelowa.
Moim wyborem jest osobisty wybór, Jestem posłem w sejmie, Jestem posłem w parlamencie UE, to mój własny osobisty głos, mój wybór i moja władza dzielona z każdym w Narodzie . Prawo stanowione przez siebie dla siebie, by służyło każdemu .
Bez pośredników .
Ja, wybieram siebie !!!! Darujcie sobie partyjni uzurpatorzy fałszowane wybory , to jest ta wasza fasadowa demokracja, byle u koryta ? TFU !
Dość walki o władzę, dość jej sprawowania.
Ja ,upominam się o mój współudział w dzielonej władzy z udziałem dóbr , i każdy w Narodzie powinien się upomnieć , o zwrócenie zawłaszczonej przez uzurpatorów władzy i dóbr.
Nowe prawo Narodu dzielących władzę i dobra .
TK nie tylko orzeka ale i pisze ustawy, a przynajmniej przy tym współpracuje.
Co ciekawe, jedną z ostatnich ustaw, jakie wprowadziła PO przy współpracy TK o TK była ustawa zawierająca w pakiecie 5 sędziów z 2 powołanymi awansem.
Jaki miał TK interes w tym by PO stworzyła i przyjęła ustawę, którą potem ten sam TK odrzucił jako niekonstytucyjną?