Tak resort Niedzielskiego ustalił datę końca pandemii

Opublikowano: 25.05.2023 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3579

Niesamowite! Z dniem 1 lipca z Polski ma zniknąć pandemia ogłoszona wiosną 2020 roku. Ze względu na ten „cud” Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie musiał rozpisywać konkursów na świadczenia.

Z ostatnim dniem czerwca w Polsce planowane jest zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego. Zapowiadał to minister pandemii Adam Niedzielski. Jednak, gdyby mniemana pandemia zakończyła się przed 30 czerwca, wówczas NFZ byłby zmuszony do ogłoszenia kilku tysięcy konkursów dla placówek oferujących leczenie w ramach umów podpisanych z Funduszem.

Jak podkreśla dziennik.pl, w przypadku przesunięcia tej daty na początek lipca, NFZ może tego uniknąć. Wówczas umowy zostaną przedłużone w formie aneksów, wciąż na bazie przepisów pandemicznych.

Jest to szczególnie istotne w roku wyborczym. Chodzi bowiem nie tylko o logistykę, lecz także – a może przede wszystkim – o politykę. Trzeba byłoby bowiem ustalić, które placówki mają dostać kontrakt z Funduszem, a spory na tym tle nikomu nie będą na rękę.

Ta kwestia przemawiała za ustaleniem konkretnej daty końca mniemanej pandemii. – NFZ uczulał, że koniec musi być dokładnie na początku lipca – wskazał rozmówca portalu z resortu zdrowia.

Dlatego też w rozporządzeniu dotyczącym odwołania stanu zagrożenia epidemicznego czytamy: „z dniem 1 lipca 2023 r.: odwołuje się na obszarze Rzeczy pospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2”.

Autorstwo: MMC
Na podstawie: DGP
Źródło: Nczas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.