Sztuczne słodziki są toksyczny dla bakterii jelitowych

Opublikowano: 24.03.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1692

Artykuł opublikowany w magazynie “Molecules” przez naukowców z Uni­wersytetu Ben-Guriona w Negew w Izraelu i Uniwersytetu Technologicznego Nanyang w Singapurze informuje, że sztuczne słodziki i suplementy odżywcze dla sportowców zatwierdzone przez FDA są tok­syczne dla bakterii jelitowych.

Wspólne badania wyżej wymienio­nych naukowców wykazały względną toksyczność sześciu sztucznych substan­cji słodzących (aspartamu, sukralozy, sacharyny, neotamu, adwantamu i acesulfamu potasu-k) oraz 10 suplemen­tów odżywczych przeznaczonych dla sportowców zawierających te sztuczne słodziki. Bakterie rezydujące w układzie pokarmowym stały się toksyczne po wystawieniu ich na działanie zaledwie jednego miligrama na mililitr sztucznych słodzików.

Sztuczne słodziki są stosowane w nie­zliczonych produktach spożywczych i na­pojach bezalkoholowych o obniżonej za­wartości cukru. Wiele osób spożywa ten dodatek, nawet o tym nie wiedząc. Ponadto sztuczne słodziki identyfikuje się jako nowe zanieczyszczenia środowi­ska i można je znaleźć w wodzie pitnej i powierzchniowej oraz w warstwach wo­donośnych wód gruntowych.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: ScienceDaily.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.