Szef Związku Ukraińców w Polsce domaga się praw wyborczych dla imigrantów

Opublikowano: 15.02.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3216

Przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce Mirosław Skórka domaga się przyznania imigrantom pracującym w Polsce prawa do głosowania w wyborach samorządowych. Jego zdaniem obcokrajowcy mieliby dzięki temu swoją reprezentację, a przeciwnicy imigracji musieliby liczyć się z wyborczymi porażkami.

Lobbing dotyczący praw wyborczych dla cudzoziemców rozpoczął dziennik „Rzeczpospolita”. Na jego łamach ukazał się artykuł sugerujący konieczność umożliwienia im głosowania, bo wielu uchodźców z Ukrainy nie zamierza zbyt szybko wracać do swojej ojczyzny.

Według gazety starania o zmianę Kodeksu wyborczego rozpoczął Związek Ukraińców w Polsce, chociaż zdaniem przewodniczącej sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Wandy Nowickiej żaden konkretny projekt w tej sprawie nie został oficjalnie zgłoszony.

W rozmowie z Interią szef organizacji ukraińskiej mniejszości potwierdził, że będzie ona starała się o przyznanie praw wyborczych obcokrajowcom pracującym w Polsce. Zdaniem Skórki cudzoziemcy powinni cieszyć się takimi samymi prawami, jak Polacy, bo na co dzień płacą podatki.

Szef Związku Ukraińców w Polsce uważa umożliwienie imigrantom głosowania za remedium na działalność antyimigracyjnych ugrupowań. W przypadku przyznania cudzoziemcom praw wyborczych będą oni posiadali swoją reprezentację, a tym samym przeciwnicy imigracji przegrywaliby wybory.

Na podstawie: Interia.pl, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. LichoNiespi 15.02.2024 14:52

  Tzw polski rzad/rzond inaczej mowiac/mowionc tzw polski burdel gdzie tzw polska wladza jako sluga banderowcow robi banderowcom loda za kazdym razem jak tego chce….komik.

 2. pikpok 15.02.2024 17:10

  Bo to są sługusy jednej mafii. Dlaczego PO zmieniono nazwę i teraz mamy KO, przecież ,,peowcy” lepiej brzmiało?

 3. Minotaur 15.02.2024 18:20

  Pamiętacie, jaki był najazd na wyższe uczelnie przez ukrainskich maturzystów (z lewymi maturami na 100 pkt.) w okresie plandemi? Teraz to powinny być dorosłe byki (niezależnie czy kontynuują naukę czy nie) w wieku wyborczym i poborowym. No nic, trzeba na nich robić a oni będą nami rządzić….

 4. pikpok 15.02.2024 20:00

  Widać sporo dla nich u nas zrobią, byle tylko nie chcieli wrócić na Ukrainę.

 5. Siberian Husky Dog 15.02.2024 21:14

  Banderowiec Bodnar już szuka podstawy prawnej do legalizacji praw wyborczych swoich ziomków

 6. MrMruczek 16.02.2024 02:08

  Jestem jak najbardziej na TAK, ale w drugim pokoleniu 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.