Suflet, ramai pur

Opublikowano: 17.02.2019 | Kategorie: Muzyka

Suflet, ramai pur

Liczba wyświetleń: 1210

Ponownie sięgam po twórczość tej piosenkarki pod postacią ostatniego wydanego przez nią nagrania singlowego. Ukazało się ono na początku marca 2016. Jej ostatnia płyta pod nazwą “La Capatul Lumii” jest datowana na koniec listopada 2014. Tym razem mamy do czynienia z jeszcze większą głębią dźwięku, dużo bardziej przestrzenną i emanującą szlachetnością aranżacją muzyczną (wzbogaconą o brzmienie orkiestry symfonicznej), a we wszystko to idealnie wpisuje się barwa wokalizy Alexandry Usurelu (wym. Uszurelu).

Ta postać sceniczna zdecydowanie najlepiej oraz najpełniej odnajduje się właśnie pośród muzyki prezentowanej z licznym udziałem instrumentów w sposób symfoniczny. Teledysk ilustrujący kompozycję znów obfituje w migawki z odległych, wręcz egzotycznych stron świata (najprawdopodobniej wiecznie zielone rejony równikowych lasów deszczowych). Tym razem jednak zdecydowanie głównym tłem jest tu piękno samej natury, ale oczywiście też twarze nieco zamyślonych ludzi. Wszystko po to, by idealnie uzupełnić liryczny sens tej piosenki. Jej wymowa znów wpisuje się już od pierwszych fortepianowych akordów w wartości wyższego rzędu, przenigdy nie tracące na aktualności…

Najbliższe wydarzenie, w którym udział weźmie Alexandra Usurelu, to jej koncert w Teatrze Narodowym w Jassach. Odbędzie się on wieczorem 14 lutego 2019 roku.

Autorstwo: MrVerturmw MrVerturmw
Źródło: MuzserKarpatMelodieRumunii.blogspot.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.