Stworzono embriony bez udziału plemnika i komórki jajowej

Opublikowano: 08.05.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 399

Naukowcy z Uniwersytetu w Maastricht w Holandii po raz pierwszy stworzyli embriony bez udziału komórki jajowej i plemnika. Badanie zostało opublikowane w artykule w naukowym w czasopiśmie “Nature”.

Specjaliści otrzymali łożysko z trofoblastów, a wewnętrzną błonę z embrionalnych komórek macierzystych. W ten sposób udało im się wykluczyć z procesu spermatozoidy i komórkę jajową. Sztuczny embrion badacze umieścili w macicy myszy, gdzie zaimplantował się i zaczął się rozwijać.

Naukowcy uważają, że myszy mogły zajść w ciążę bez powikłań, ponieważ sztuczny zarodek jest podobny do prawdziwego. Zdaniem naukowców odkrycie w przyszłości pomoże rozwiązać problem niepłodności.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.