Stop COVID-1984! Policja przeciw legalnej demonstracji

Opublikowano: 25.10.2020 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 896

Relacje z protestu w obronie praw obywatelskich i przeciwko tyranii PiS-u. Demonstracja odbyła się 24.10.2020 r. w Warszawie.

„Nie mamy już zaufania do władz. Żądamy wolności i respektowania naszych praw” – mówią organizatorzy dzisiejszego ogólnopolskiego protestu przeciw ograniczaniu praw pacjentów, przedsiębiorców i po prostu wolnych ludzi. Justyna Socha, inicjatorka akcji StopCovid1984.pl wprost nawiązującej do słynnego, apokaliptycznego dzieła George’a Orwella „Rok 1984” zaapelowała wczoraj na Facebooku o pokojowy przebieg manifestacji i nie uleganie prowokacyjnym hasłom antagonizującym ludzi. Jak podkreśliła, celem jest wolność jednostki i respektowanie jej praw, a nie protest przeciw tej, czy innej restrykcji. Nie wiadomo jednak jak na protest zareagują władze Warszawy, ponieważ od tygodnia miasto znajduje się w tzw. „czerwonej strefie”, natomiast kilkanaście godzin temu ukazało się rozporządzenie zakazujące zgromadzeń powyżej 5 osób. Do stolicy ciągną jednak tysiące ludzi z całego kraju. Czy ich konstytucyjne prawa zostaną złamane?

„Wypuśćcie chociaż dzieci” – krzyczała Justyna Socha, współorganizatorka pokojowego wiecu, który został brutalnie rozgoniony przez policję w centrum Warszawy. Garstka inicjatorów zgromadzenia została odcięta od wielotysięcznego tłumu kordonem funkcjonariuszy z tarczami. Wśród zablokowanych przy mównicy byli także posłowie oraz goście z zagranicy. Mundurowi zachowali się wedle schematu z najgorszych czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Trudno zatem się dziwić, że dziś w całej Warszawie rozbrzmiewały hasła: „PiS – PO – jedno zło!” i „K**** m**!”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o