Sto kamienic do remontu, sto rodzin na bruk

Opublikowano: 18.11.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 745

ŁÓDŹ. W ramach rozpoczętego w wakacje programu rewitalizacji śródmieścia Łodzi do końca 2012 roku mają zostać wyremontowane 52 komunalne kamienice, co tylko w tym roku kosztować będzie 38 milionów złotych. W ramach remontów swój dawny blask odzyskają nie tylko elewacje budynków – wymienione zostaną również instalacje i stropy, a mieszkania zyskają na standardzie. W sumie do końca swej obecnej kadencji władze Łodzi zapowiadają remont 100 kamienic.

Niestety, w wyremontowanych budynkach zabraknie miejsca dla ich dotychczasowych lokatorów. Komunalni urzędnicy przyznają, że zamierzają odebrać mieszkania w remontowanych kamienicach rodzinom, które mają zaległości w płaceniu czynszów – tylko w pierwszych 12 z przeznaczonych do rewitalizacji gmachów problem ten dotyczy ponad 100 rodzin.

Władze miasta przyznają też, że w wyremontowanych kamienicach czynsze będą wyższe i nie będzie w nich mieszkań socjalnych.

Źródło: Czarny Sztandar


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. ink 18.11.2011 09:18

  a ludzie będą mieszkać na ulicy, ja proponuje tym mieszkańcom wejść do ratusza w łodzi i się przykuć do kaloryferów.
  Bandyci Polacy – a wszyscy tacy Katolicy!

 2. bro 18.11.2011 11:35

  Jadą już po bandzie, ale po takiej informacji, czuję że gdzie jak gdzie, ale akurat w Łodzi się przejadą.

 3. Ziutek88 18.11.2011 16:18

  Proponuję zapoznać się dokładnie z tematem po pierwsze przed pisaniem takiego artykułu na znanym portalu, a po drugie przed automatycznym ocenianiem tego jako “zła władza krzywdzi ludzi!”.

  Mieszkańcy tych kamienic na czas remontu będę przeprowadzeni do lokali zastępczych, podejrzewam że w większości o dużo lepszym komforcie niż ich obecne. Po kilku miesiącach remontu WSZYSCY będą mogli wrócić do swoich mieszkań, jeśli będzie ich na to stać, a przede wszystkim jeśli będzie im się chciało płacić. Bo obecnie w łódzkim śródmieściu ogromny odsetek mieszkańców, to biedni ludzie, którzy świadomie nie płacą czynszu i nic im za to nie grozi. Opłaty nie wzrosną o wiele, ale trudno żeby w ogóle nie wzrosły skoro bez żadnej partycypacji w kosztach miasto znacznie podniesie poziom mieszkań. A ci ludzie nie zostaną wywaleni na bruk, tylko w tych lokalach socjalnych będą mogli zostać. Czynsze to główne źródło dochodu gminy i jak najbardziej jestem za ich skrzętnym pobieraniem. Te pieniądze chociaż mają jakieś wymierne efekty w otoczeniu, a nie znikają jak w budżecie centralnym.

 4. Roots Chant Rising 18.11.2011 16:22

  Będzie jazda bez trzymanki.
  Kiedyś oglądałem dokument o inicjatywie w jakiejś polskiej wsi. Polegała ona na tym iż sami bezrobotni,zadłużeni ludzie dostali od władz lokalnych oraz prywatnych darczyńców , środki na wybudowanie dwóch , czteropiętrowych “bloków”. Jak się okazało tacy ludzie “pod kreską” z długami potrafili się świetnie zorganizować co zaowocowało dwoma budynkami mieszkalnymi oraz anulowaniem długu owych pracowników względem urzędów.
  Rozumiem jednak że w Łodzi korupcja oraz głupota urzędasów jest adekwatna do wielkości miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.