Specjalny zestaw farmaceutyków zapewni długowieczność?

Opublikowano: 25.02.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1555

Zespół badawczy z Yale-NUS College w Singapurze przygotował odmładzający „koktajl lekowy”, czyli kombinację różnych środków farmaceutycznych, które mają wywołać pożądany efekt. Co więcej, naukowcy przeprowadzili eksperymenty na nicieniach i odkryli, że ich preparat może zapewniać zdrowe i długie życie.

Dr Jan Gruber i jego zespół stworzył mieszaninę kilku związków, które znane są ze swoich właściwości odmładzających. Dodano między innymi rapamycynę, którą podaje się pacjentom po przeszczepach, aby zapobiec odrzuceniu narządów przez układ odpornościowy. Poprzednie badania wykazały, że ta sama rapamycyna wydłuża żywotność wielu organizmów, w tym nicieni Caenorhabditis elegans, muszek owocówek i myszy.

Dr Gruber wypróbował więc swoją mieszankę leków na nicieniach Caenorhabditis elegans. Okazało się, że zespół z Yale-NUS College trafił na idealną kombinację leków, która spotęgowała efekty prozdrowotne i odmładzające. Dwa dodane związki znacząco wydłużyły oczekiwany czas życia nicieni, czego nie udałoby się osiągnąć po podaniu ich z osobna, natomiast w połączeniu z trzecim związkiem, średnia oczekiwana długość życia została niemal podwojona. Jeszcze żaden zespół nie zdołał osiągnąć takich efektów po podaniu jakichkolwiek leków.

Co istotne, podanie „koktajlu lekowego” nie wywarło żadnego negatywnego efektu na zdrowie nicieni. Wszystkie robaki, bez względu na wiek, były zdrowsze i zachowały zdrowie przez większość wydłużonego czasu życia.

Singapurscy naukowcy nie ukrywają, że ich celem jest opracowanie złotego leku na długie i zdrowe życie. Badacze wskazują, że długowieczność bez chorób przyniesie istotne korzyści medyczne i ekonomiczne – państwo będzie mogło zaoszczędzić ogromne sumy na opiece medycznej.

Kolejne badania będą skupiały się między innymi na dopracowaniu tej formuły i przetestowaniu wielu innych kombinacji leków. Ostatecznym celem jest stworzenie specjalnych terapii lekowych, które będą bezpieczne i zapewnią ludziom długie życie.

Na podstawie: Yale-nus.edu.sg
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Już dawno ludzie mogliby te “koktajle” kupować w zwykłym sklepie spożywczym i żyć długo i zdrowo, ale nie dopuszczą do tego ci, którzy robią miliardy na chorobach i konaniu milionów, miliardów ludzi.