Soczewkowe zaskoczenie

Opublikowano: 04.08.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 483

Z oka 67-latki, która zgłosiła się do Solihull Hospital na operację zaćmy, chirurdzy usunęli w listopadzie zeszłego roku 27 soczewek kontaktowych.

Niebieskawe ciało obce okazało się sklejonymi śluzem 17 soczewkami. Podczas dalszego badania okuliści znaleźli jeszcze 10 soczewek.

“Nikt z nas nie widział wcześniej czegoś takiego. Siedemnaście soczewek przywarło do siebie. Byliśmy bardzo zaskoczeni, że pacjentka tego nie zauważyła, bo musiały powodować spore podrażnienie. Kobieta była zszokowana. Myślała, że dyskomfort, jaki odczuwała, był skutkiem zaawansowanego wieku i zespołu suchego oka” – opowiada Rupa Morjaria.

Operację zaćmy przełożono z powodu podwyższonego ryzyka zapalenia wnętrza gałki ocznej. “Ponieważ soczewki te znajdowały się w oku przez nie wiadomo jak długi czas, podczas zabiegu mogłoby się okazać, że na spojówce jest dużo bakterii.”

Z raportu opublikowanego na łamach “British Medical Journal” można się dowiedzieć, że Brytyjka od 35 lat używała miesięcznych soczewek kontaktowych, ale nie chodziła na regularne wizyty kontrolne u specjalisty. Morjaria podkreśla, że na spotkaniu kwalifikującym do operacji nie wspominała o żadnych objawach związanych z zapomnianymi soczewkami. Dwa tygodnie po ich usunięciu twierdziła jednak, że czuje się o wiele bardziej komfortowo.

Lekarze zaangażowani w sprawę postanowili ją upublicznić, by ludzie mieli świadomość, z jakimi zagrożeniami wiąże się niewłaściwe stosowanie soczewek kontaktowych. Można je bez problemu kupić w Internecie, dlatego wiele osób nie przejmuje się wizytami kontrolnymi u okulisty.

Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: Optometry Today
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.