Sardynię atakuje szarańcza

Opublikowano: 29.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 825

Rolnicy z Sardynii załamują ręce – pastwiska, pola i domy atakuje agresywna szarańcza. Mówi się już o katastrofie. Jak prognozuje Bank Światowy, szarańcza, która zaatakowała w tym roku, jest najagresywniejsza od 70 lat.

Zmiany klimatu sprzyjają rozmnażaniu się owadów, które w tym roku dotarły już do Afryki Wschodniej, na Bliski Wschód i do Azji. Dochodzi do tego ograniczona działalność człowieka w związku z epidemią koronawirusa.

Po raz pierwszy Sardynia przeżywała inwazję szarańczy w 1945 roku, wtedy walczono z nią poprzez kontrolowane pożary. W tym roku podjęte środki zaradcze spełzły na niczym, owady są wyjątkowo silne i agresywne.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Czyżby po koronawirusie zaczęli szykować się na szarańczę? Też zamkną nas w domach?

marioelche
Użytkownik
marioelche

Dawniej plemiona afrykańskie w latach zmasowanej inwazji szarańczy żywiły się tymi owadami. Na szczęście cywilizowani biali przyszli im z odsieczą i.. dostarczyli niewykształconym Murzynom środek DDT. Szarańczaki szybko uodporniły się na chemię, ale za to ich skażone ciała nie nadawały się już do spożycia.. Tak więc dzięki postępowi, Murzyni nie mieli ani plonów, ani owadziego białka.
W przyrodzie od zawsze wykorzystuje się to, czego w danym roku jest nadmiar. Ale to takie mało postępowe – przyrodę trzeba wszak ujarzmiać, walczyć z nią! Budować gigantyczne tamy, dzięki którym nikną wielkie rzeki a nawet całe morza (Jangcy, Morze Aralskie) wymierają bezpowrotnie całe gatunki ryb, trzeba lać w ziemię rakotwórczy glifosat milionami ton rocznie, modyfikować genetycznie rośliny i zwierzęta. Ba, nawet karmić krowy bezpośrednio dożołądkowo. Wszystko w imię postępu! Szkoda tylko , że w takich dziedzinach, jak: szczęście, zdrowie, pokój, wolność, mądrość – jakoś postępu nie widać..

SirNick
Użytkownik
SirNick

@marioelche ot taka to smutna prawda.