Biblijnych rozmiarów plaga szarańczy dotarła do Europy

Opublikowano: 25.07.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1209

Po spustoszeniu krajów w Afryki, Bliskiego Wschodu i Indii, roje szarańczy przedostały się do Europy. Włoski region Sardynia doświadczył najgorszego ataku szarańczy od 70 lat. Według włoskich mediów dotkniętych plagą zostało przynajmniej 30 tysięcy hektarów upraw.

Po raz pierwszy szarańcza przybyła w połowie maja, gdy do żniw zostało jeszcze kilka miesięcy. Wszędzie gdzie przechodził rój wszystkie rośliny uprawne były ogołocone do łodyg. Żarłoczne owady niszczyły pola, łąki, pastwiska i atakowały ogrody.

Szarańcza żeruje najczęściej na najbardziej bogatej w białko części roślin, więc kiedy rój wejdzie na pole przeznaczone na siano, nic już nie zostaje dla zwierząt. W samej tylko środkowo-wschodniej Sardynii, szarańcza pustoszy dolinę Tirso i dotknęła do tej pory 30 tysięcy hektarów. Władze ogłosiły stan klęski żywiołowej i wezwały do ​​natychmiastowego działania.

Według Banku Światowego region ten stoi obecnie w obliczu największej inwazji szarańczy od 70 lat. Ryzyko migracji rojów szarańczy z Afryki do Europy było znane. Niestety złe scenariusze się wypełniły.

Eksperci wzywają do wspólnych międzynarodowych wysiłków w zwalczaniu owadów, obawiając się, że plagi szarańczy mogą spowodować niedobory żywności na całym świecie, a w konsekwencji wywindują ceny żywności i będą stymulować głód na świecie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Biblijne zalecenia w czasach plag szarańczy.
Szarańcza jest jadalna, jest koszerna. Prorocy jadali ją obok miodu. Zapewne prażone w oleju na słodko. Może prażone w miodzie.