Hordy szarańczy zaatakowały Izrael

Opublikowano: 27.04.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1687

W przeszłości szarańcza była kojarzona z poważnymi problemami. Owady zwykle gromadzą się w rojach liczących setki milionów osobników, latają dobrze i niemal natychmiast pożerają całą roślinność w obszarze żerowania.

Południowy Izrael został spustoszony przez inwazję szarańczy, która w weekend zalała Ejlat i Arawę. Niektórzy widząc rozwój wypadków mieli skojarzenia biblijne i przywoływali scenę z „Księgi wyjścia” w „Starym testamencie”.

Według izraelskich naukowców sądząc po żółtym kolorze szkodników, są to już dojrzałe owady i mogą łatwo i szybko przemieszczać się po dużych obszarach lądu.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat roje szarańczy zdewastowały około 2,5 miliona hektarów ziemi na całym świecie, pozostawiając około 20,2 miliona ludzi z niewielkim lub poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. elroman 28.04.2021 10:18

    W naszym rządzie też są szarańcze, niszczą gospodarkę, ludzi i jakoś nadal mają poparcie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.