Liczba wyświetleń: 3102
Wygląda na to, że Samsung stawia na ulepszenia sztucznej inteligencji w całej gamie urządzeń gospodarstwa domowego. Według raportu „DigiTimes” firma planuje „wyposażyć wszystkie swoje nowe produkty AGD w jednostki przetwarzania neuronowego (NPU)” w 2024 r. Ponadto plany te obejmują zarówno sprzęt premium, jak i masowy w kategoriach produktowych takich jak telewizory, zmywarki, piekarniki, lodówki i klimatyzatory. Być może AI pojawi się nawet w żelazkach i tosterach Samsunga.
Powodem inwestycji Samsunga w tak szerokie wykorzystanie jednostek NPU jest chęć firmy dodania sztucznej inteligencji do swoich urządzeń jako kluczowego wyróżnika marketingowego. Firma chce wprowadzić na rynek urządzenia o wyjątkowo niskim zużyciu energii i zawsze włączonej sztucznej inteligencji, aby zapewnić konsumentom dodatkowe funkcje i pomoc.
Sztuczna inteligencja wbudowana w urządzenie domowe zapewni obraz komputerowy, rozpoznawanie głosu i pełną funkcjonalność asystenta głosowego Bixby, co doda możliwość odpowiadania na pytania użytkowników i integrowania ze sobą wszystkich kompatybilnych urządzeń domowych.
Niektóre niedawno wprowadzone inteligentne urządzenia domowe firmy Samsung idą jeszcze dalej. Na przykład piekarniki mogą wykrywać, kiedy żywność jest przygotowywana i sugerować sposoby jej przygotowania, a lodówki mogą rozpoznawać przechowywaną w nich żywność.
Plany Samsunga na 2024 rok są ściśle powiązane z producentami NPU, takimi jak koreański DeepX, który planuje rozpocząć masową produkcję i wysyłkę swoich NPU nowej generacji w trzecim kwartale 2024 roku, aby zastąpić komponenty produkowane w Chinach.
Dodanie jednostek NPU do wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego firmy Samsung pomoże w upowszechnieniu ekosystemu SmartThings firmy. Przykłady procedur SmartThings firmy Samsung wyglądają bardzo atrakcyjnie. Przykładowo wdrożenie „Trybu Słonecznego”, w którym klimatyzator automatycznie włącza się w słoneczne i upalne dni, pobierając energię z paneli słonecznych, a zasłony i żaluzje blokują nadmiar ciepła przedostającego się do pomieszczenia.
Nie dla wszystkich wprowadzenie sztucznej inteligencji do urządzeń gospodarstwa domowego zostanie przyjęte z radością. Wielu konsumentów niepokoi kwestie bezpieczeństwa i prywatności urządzeń gospodarstwa domowego, które mogą „widzieć”, „słyszeć”, przekazywać zebrane informacje i podejmować niezależne decyzje.
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
pralka sama będzie chodzić po domu i zbierać rzeczy do prania. Mikser sam weźmie mąkę, jaja, drożdże i zmiksuje, a piekarnik ładnie zapakuje do siebie i upiecze chlebek.
Najwyższy czas zapoznać się z „Tragedią pralniczą” Stanisława Lema
https://solaris.lem.pl/ksiazki/beletrystyka/dzienniki-gwiazdowe/66-fragment-dzienniki-gwiazdowe-tragedia-pralnicza
„Wtedy Nuddlegg, załamawszy się, rzucił na rynek Superbarda”. Tak oto Lem przewidział produkt Googla w pralce.
MasaKalambura, nie ,,tragedia pralnicza,, tylko ,,afera pralnicza,, Oj zaczytywałem się kiedyś Lemem…