Samsung będzie mógł blokować telewizory na całym świecie

Opublikowano: 26.08.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2143

Firma Samsung zaprezentowała nową technologię TV Block, przy pomocy której można zablokować skradzione urządzenie, pisze portal „Bleeping Computer”.

Przedstawiciele korporacji uważają, że taka funkcja zapewni bezpieczeństwo i zmniejszy liczbę przypadków kradzieży telewizorów – z urządzeń będą mogli korzystać tylko legalni właściciele w przypadku posiadania dowodu zakupu.

Firma wyjaśnia mechanizm działania TV Block: po podłączeniu telewizora do internetu specjalny algorytm sprawdzi numer seryjny urządzenia na listach skradzionej czy nielegalnie sprzedanej techniki. Program zarejestruje, że telewizor trafił w ręce danej osoby nielegalnie a później automatycznie odłączy wszystkie jego funkcje.

Nowe oprogramowanie zostanie aktywowane na wszystkich telewizorach, wyprodukowanych przez firmę.

Technologia będzie szczególnie przydatna w czasie masowych zamieszek – ludzie nie będą mogli już bezkarnie kraść urządzeń Samsunga, mają nadzieję producenci. W lipcu 2020 roku TV Block pomyślnie przetestowano w Republice Południowej Afryki po serii włamań do sklepów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Aż strach pomyśleć, co się stanie po włamaniu hakerskim na serwery Samsunga i możliwych „pomyłkach” w czasie „zamieszek”. Warto wspomnieć, że telewizory Samsunga to nie tylko telewizja i VOD, ale również internet. Nie można wykluczyć, że telewizory Samsunga mogą być w przyszłości blokowane (lub częściowo blokowane) przez władze.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 26.08.2021 19:02

    O tym Samsung nie pomyślał.

  2. pikpok 26.08.2021 19:37

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.