Google traci miliardy. Koniec monopolu?

Opublikowano: 18.04.2023 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4095

Należący do Google’a koncern Alphabet stracił 55 mld wyceny rynkowej po tym, jak Samsung ogłosił, że rozważa zastąpienie wyszukiwarki Google usługą Bing w swoich telefonach.

Jeśli Koreańczycy rzeczywiście zastąpią Google’a Bingiem, to amerykański gigant może stracić 3 mld dolarów rocznego przychodu. Wystarczyło, że Samsung ogłosił, że rozważa zastąpienie wyszukiwarki Google’a należącym do Microsoftu Bingiem, a akcje firmy spadły o 4 proc.

Wewnętrzne wiadomości pracowników Alphabet mają wskazywać na panującą w firmie panikę – donosi „The New York Times”.

To już kolejne uderzenie w Google’a w ostatnim czasie. Firma, która od lat nie miała konkurencji, przeżywa czarny okres, odkąd Microsoft włączył ChatGPT OpenAI do swoich wyników wyszukiwania Bing na początku tego roku.

Jeśli jeszcze teraz Samsung wyrzuci wyszukiwarkę Google’a, to firma może zacząć powoli tracić swój monopol, który obecnie stanowi 90 proc. wyszukiwań.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „New York Times”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

1 wypowiedź

  1. Stanlley 18.04.2023 09:58

    Czym się tu podniecać – Google na rzeczm M$ …? Fundusze które są faktycznymi właścicielami obu tych fimr i tak wyjdą na swoje! Ludzie obudźcie się! To kasa rządzi, obrzydliwie bogaci ludzie stojący za funduszami. O niektórych wiemy jak np o klanie Rockefelerów którzy to kontrolują energię, surowce, przemysł medyczny i część finansjery. O niektórych wydaje się nam że wiemy – np Lary Flint stojący na czele BlackRock – ale to tylko frontmen byśmy się nie domyślili kto fkatycznie jest tam szefem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.