Rosja, Turcja i Iran przeprowadzą nowe spotkanie ws. Syrii

Opublikowano: 22.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1473

Rosja, Iran i Turcja uzgodniły, że kolejne międzynarodowe spotkanie w sprawie Syrii odbędzie się w drugiej połowie 2023 roku. Rosja, Iran i Turcja stwierdziły we wspólnym oświadczeniu wydanym w środę po 20. międzynarodowym spotkaniu w sprawie Syrii w formacie Astana.

„Uzgodniliśmy, że 21. międzynarodowe spotkanie w sprawie Syrii odbędzie się w drugiej połowie 2023 roku” – czytamy w oświadczeniu. Tymczasem wiceminister spraw zagranicznych Kazachstanu Kanat Tumysh powiedział wcześniej, że spotkanie formatu astańskiego, które zakończyło się dzisiaj, będzie ostatnim.

Ponadto strony „odnotowały porozumienie w oświadczeniu końcowym trójstronnego szczytu z 19 lipca 2022 r. w sprawie zorganizowania spotkania na szczycie w Federacji Rosyjskiej”. Między innymi Rosja, Iran i Turcja podkreśliły znaczenie kontynuowania i zwiększania pomocy humanitarnej dla Syrii. W oświadczeniu strony wyraziły również poważne zaniepokojenie sytuacją humanitarną w Syrii, pogorszoną w wyniku niszczycielskiego trzęsienia ziemi z 6 lutego 2023 r.

„Odrzucamy wszystkie jednostronne sankcje, które naruszają prawo międzynarodowe, międzynarodowe prawo humanitarne i Kartę Narodów Zjednoczonych, w tym wszystkie selektywne środki i wyłączenia wobec określonych obszarów Syrii, które mogłyby doprowadzić do rozpadu kraju poprzez promowanie planów separatystycznych” – podkreślono w tekście.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.