Rolnicy zwrócili się do Tuska po niemiecku

Opublikowano: 22.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2370

Rolnicy, którzy prowadzą w Sejmie strajk głodowy, zwrócili się do premiera Donalda Tuska po niemiecku. Twierdzą, że może on rozumieć tylko „język pani Ursuli”. Chodzi oczywiście o przewodniczącą KE – Ursulę von der Leyen.

Rolnicy ze Związku Rolniczego „Orka”, którzy prowadzą w Sejmie strajk głodowy, są już osłabienie. Zostało ich trzech. Dwie osoby niedawno z Sejmu zabrała karetka pogotowia ratunkowego. „Kolega ostatni wczoraj wieczorem został zabrany. Wcześniej dwóch w sobotę rano zabrało pogotowie. Po badaniach i po kroplówkach Mariusz się wypisał na własne życzenie. Jego stan był ciężki. Pozwolił mi zdradzić swoją chorobę, miał zapalenie otrzewnej” – powiedział Hubert Kraft.

Rolnicy chcą, by premier wyszedł do nich i się z nimi spotkał. Liczą, że stanie się to w 10. dzień strajku, czyli w środę. „Jeszcze raz apeluję do pana premiera. To nie są przelewki, my chcemy przeżyć ten strajk, ale dlaczego nas zmusza do tego poświęcenia w imię czego – dla jego ego?” – pytał Kraft.

Następnie rolnik zwrócił się do Donalda Tuska po niemiecku, na wypadek, gdyby ten rozumiał „tylko rozumie język pani Ursuli”.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. pepcia28 22.05.2024 13:53

  Wielkimi krokami wprowadzani jesteśmy do Neo marksizmu, żadne protesty nie nie są w stanie tego walca zatrzymać. Oni protesty mają wkalkulowane w ogólny rachunek zmian.

 2. Baltazar Bombka 22.05.2024 14:43

  Niech se siedzą, co to kogo obchodzi. Tak to widzą politycy. Strajk głodowy ma taki sam skutek jak przyklejanie się do jezdni. Niech se siedzi, niech tylko mu się zachce do WC. Ale, czapki z głów przed rolnikami za podejmowanie inicjatywy.

 3. Katarzyna TG 22.05.2024 16:51

  Tuska rolnicy nie obchodzą w najmniejszym stopniu nawet gdyby zagadali po japońsku a tuskowi wyborcy.. cóż, myślą że żywność bierze się z supermarketów, najchętniej na promocji w Lidlu.

 4. rozrabiaka 22.05.2024 17:05

  “Rolnicy, którzy prowadzą w Sejmie strajk głodowy…” ale im ta konfederacja pomaga, braun przynosi chociaż wody, czy wyleciał już do Brukseli?

 5. rozrabiaka 22.05.2024 17:19

  A przepraszam, apel do rolników: Jak nie wyszło teraz z platformą to spróbujcie PiS albo konfederacja – można do nich mówić spokojnie po angielsku(z akcentem amerykańskim)

 6. Radek Wicherek (Polaku Dawaj z Nami) 22.05.2024 18:17

  Bezsens tego typu protestu polega na założeniu, że Tusk jest zdolny do wyrzutów sumienia. A dla niego to tylko upierdliwość, z którą chce sobie poradzić możliwie szybko, nie tracąc twarzy.

  Po drugie sama ta zagrywka jest słaba, bo to zwykły psychologiczny szantaż. Tusk w takich rozgrywkach jest zbyt dobry i doświadczony, więc skutek będzie zapewne żaden, a w pesymistycznej wersji owi rolnicy wyjdą dodatkowo na tych złych, robiących niepotrzebne zamieszanie.

  Tak czy owak, są duże lepsze i skuteczniejsze metody.

 7. emigrant001 22.05.2024 18:40

  @Radek Wicherek
  wsztsko ma sens, szczególnie kiedy;
  jak nie przegapisz twoich wyborów:)

 8. RisaA 23.05.2024 11:07

  Do tego zasrańca to powinni zwracać się po rosyjsku/ukraińsku. Przecież widać że on reprezentuje Rosję / Ukrainę. Przecież nie Polaków. Poza tym mogą też mówić po angielsku z amerykańskim akcentem, bo realizuje on to, co jest na rękę Uszatym. Chodzi tu miedzy innymi o likwidację gotówki, walkę z prywatnością i wprowadzanie niewolnictwa. Za tym co prawda stoi ЄС, ale prawda jest taka, że ЄС jest przejęty przez uszatych. Bez gotówki to już nie będzie wspólnota ekonomiczna, ale wspólnota polityczno-marksistowska.

 9. Katarzyna TG 23.05.2024 11:37

  > Bez gotówki to już nie będzie wspólnota ekonomiczna, ale wspólnota polityczno-marksistowska.

  To już od dawna jest wspólnota korporacyjno-marksistowska, ekonomiczną to ona była w czasach wspólnoty węgla i stali.

 10. RisaA 23.05.2024 18:32

  @Katarzyna TG: ЄСonomy, ЄСology, ЄСuality. 😸

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.