Nie będę finansował „imperium ojca Tadeusza Rydzyka”

Opublikowano: 25.05.2024 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1843

Zabraliśmy się za porządkowanie tych spraw i państwo polskie nie będzie finansowało więcej takich imperiów jak imperium ojca Tadeusza Rydzyka – powiedział w piątek w Białymstoku premier Donald Tusk. Zapewnił, że nie jest wrogiem religii i zależy mu, żeby „wszyscy dobrze się czuli w Polsce”.

Podczas spotkania z mieszkańcami Tusk został zapytany, czy państwową dotację może otrzymać regionalne Radio Orthodoxia, które utrzymuje się jedynie ze składek wiernych Kościoła prawosławnego. „Mam teraz problem, no bo myślałem o tym, żeby ograniczyć dotacje dla… Nie mówię o tej rozgłośni, ale myślałem, że nie trzeba więcej publicznych pieniędzy dla rozgłośni, którymi kieruje ksiądz” – ocenił.

Zaznaczył, że „skoro zabraliśmy się za porządkowanie tych spraw i między innym państwo polskie nie będzie finansowało więcej takich imperiów jak imperium ojca (Tadeusza) Rydzyka”.

Zapewnił, że intencją rządu nie jest „redukowanie aktywności różnych społeczności, form kultury, ekspresji”. „Ja nie jestem wrogiem religii, jestem osobą wierzącą […]. Niektórzy, w ostatnich tygodniach szczególnie, bardzo intensywnie starają się przekonać opinię publiczną w Polsce, że to jest jakaś wojna religijna, że ktoś chce komuś coś zabrać. Nie, my musimy nawzajem siebie szanować i wierzący, i niewierzący – wszyscy musimy zrozumieć, że Rzeczpospolita to jest polskie tłumaczenie res publica – rzecz wspólna. Bardzo by mi zależało na tym, żeby wszyscy dobrze się czuli w Polsce, a nie, że jedni z racji poglądów albo bliskości władzy mają miliony czy setki milionów, a drudzy nie mają szans na przetrwanie” – zastrzegł.

Obiektywnie patrząc, państwo faktycznie nie powinno dotować żadnych rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych czy prasy. Rolą państwa nie jest bowiem finansowanie mediów. Tyle że u nas kwestia wspierania „państwowymi” środkami nawet prywatnych medialnych przedsięwzięć to jeden z elementów politycznej wojny i łatwy sposób na wspieranie „swoich”. Potwierdził to sam Tusk, który przy okazji atakowania „imperium ojca Rydzyka” zapewnił, że przyjrzy się sprawie Radia Orthodoxia i „nie wyklucza” przyznania dotacji.

Autorstwo: JA
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. rozrabiaka 26.05.2024 03:05

  Możecie się obrazić, ale uważam, że Tusk jest obecnie najnormalniejszy jak na moje gusta spośród wybrańców narodu.

 2. replikant3d 26.05.2024 09:48

  rozrabiaka, bo on się już ,,nachapał,,

 3. Katarzyna TG 26.05.2024 10:33

  > Tusk jest obecnie najnormalniejszy

  “Polskość to nienormalność (…)” napisał dawno dawno temu pan Tusk..

 4. rozrabiaka 26.05.2024 14:00

  Się rozumie, ale najspokojniejsza postać, przecież nie pisałem że go lubię czy że to super koleś. Po prostu jest o kilka poziomów wyżej od najbardziej cenionego brauna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.