Reality show dla zwolenników płaskiej Ziemi

Opublikowano: 28.11.2018 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Rosnące zainteresowanie ideą płaskiej Ziemi oraz zapotrzebowanie na nowe formaty telewizyjne doprowadziło do powstania propozycji reality show o zwolennikach płaskiej Ziemi poszukujących krawędzi świata.

Według „płaskoziemców”, nasza planeta nie jest sferą, a podróże kosmiczne to mistyfikacja. Ich zdaniem świat otoczony jest lodowym murem, którego pilnują rządowi strażnicy. Teorie przybierają różne formy i przyciągnęły duże zainteresowanie internautów z całego świata. W ostatnim czasie zaproponowano stworzenie reality show, które skupiałoby się na poszukiwaniu krawędzi Ziemi przez wyznawców kontrowersyjnej teorii.

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi jako potwierdzenie swoich racji odwołują się m. in. do Biblii. W jednym fragmencie księgi wspomniano o gigantycznym drzewie, które jest widoczne ze wszystkich zakątków Ziemi. Zdaniem płaskoziemców gdyby planeta była sferyczna, nie byłoby to możliwe, lecz płaska Ziemia pozwala na taki scenariusz.

Inne teorie mówią o tym, że grawitacja nie istnieje, a ściana lodu otacza krawędzie Ziemi. Domniemany mur ma znajdować się na Antarktydzie, a gdyby komuś udało się przez niego przejść, wpadłby w przestrzeń kosmiczną. Według strony “Flat Earth Society” zrzeszającej płaskoziemców, do tej pory nikt nie dotarł na Antarktydę i stamtąd nie powrócił, aby dowieść swojej wersji.

Zdaniem zwolenników teorii płaskiej Ziemi, licząca 150 metrów ściana jest strzeżona przez NASA. Uważają oni, że prawdziwą misją agencji jest ukrywanie prawdy przed ludźmi oraz tworzenie mistyfikacji dotyczących podróży w kosmos.

Mimo wielu prób udowodnienia kulistości Ziemi za pomocą doświadczeń oraz wzorów fizycznych, płaskoziemcy wydają się być nieprzekonani. W przeszłości proponowano wysłanie jednego z przedstawicieli stowarzyszenia w kosmos, aby udowodnić jak realnie wygląda kula ziemska. Internauci zareagowali jednak niezwykle entuzjastycznie na pomysł stworzenia reality show, które będzie skupiało się na próbach odnalezienia krawędzi Ziemi.

Autorstwo: B
Na podstawie: BigThink.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MvS
Użytkownik
MvS

No, to będzie prawdziwy hit. Coś jak Moda na sukces ! Odcinek 11456: Jenny dwudziesty raz organizuje wyprawę w poszukiwaniu “Ściany” z założonej dwadzieścia lat temu bazy na wyspie Rossa, wywiad z Matem o jego sekretnym przepisie na pączki z dziurką w formie naleśnika, relacja na żywo ze startu rakiety płaskoziemskiej Ptolomeo XXII.