Reakcja MZ na informację, że amantadyna leczy COVID-19

Opublikowano: 09.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3713

7 grudnia informowaliśmy, że międzynarodowy zespół naukowców doszedł do wniosków, opublikowanych 1 grudnia na łamach „Nature Communications Biology”, że amantadyna jest przydatna w leczeniu COVID-19 i zaproponowali jej stosowanie jako „nowego” taniego leku, ponieważ jest łatwo dostępny i skuteczny w leczeniu tej choroby. Na reakcję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nie trzeba było długo czekać. Sądziliście, że ucieszy się i dopuści stosowanie amantadyny w leczeniu COVID-19? Nic z tego! Zakazał przepisywania leku pacjentom bez choroby Parkinsona i dyskinezy późnej u dorosłych.

„Artykuł 37azg ustawy „Prawo farmaceutyczne” wprowadzony pierwszą ze „specustaw covidowych” i przywołany jako podstawa prawna w obwieszczeniu ministra zdrowia, uprawnia wprawdzie ministra do ograniczenia ilości produktu leczniczego „na jednego pacjenta w danej jednostce czasu”, ale nigdzie nie upoważnia go do ograniczenia ordynowania i wydawania tego produktu w tych czy innych wskazaniach” – pisze na swoim blogu Jacek Sierpiński.

„Nie wiem, czy amantadyna wykazuje faktycznie pozytywne działanie jako lek na COVID-19. Badania w tym zakresie jak na razie trwają. Jak jednak widać, wielu lekarzy uważa, że może pomóc i przepisuje ją chorym na tę chorobę. A minister – zapewne w racjonalnej obawie, by nie zabrakło jej chorym na chorobę Parkinsona – próbuje zakazać realizacji takich recept. Próbuje zakazać lekarzom wybranego przez nich leczenia. I wygląda na to, że bez podstawy prawnej” – dodaje bloger.

Biorąc pod uwagę wyraźną korelację czasową między publikacją wyników badań amantadyny a obwieszczeniem ministra zdrowia, widać, że Adam Niedzielski nie chce zakończyć pandemii, jak stało się w Japonii po dopuszczeniu do leczenia COVID-19 inwemektryny, ale zamierza ją jak najdłużej podtrzymywać. Oficjalnie pod pretekstem troski o leki dla osób chorych na inne choroby.

Wcześniej minister zdrowia dopuścił stosowanie na ludziach nieznanego dotychczas eksperymentalnego preparatu terapii genowej, zwanej marketingowo „szczepionką” i przyrównywanego do prawdziwych szczepionek, aby jak najwięcej ludzi oszukać, ponieważ sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga specjalnych środków, a zarazem blokował leczenie choroby amantadyną – lekiem znanym od dziesięcioleci, z powodu braku badań potwierdzających skuteczność w terapii COVID-19. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, rząd łaskawie zgodził się na przeprowadzenie badań, ale wybrano do ich przeprowadzenia badaczy krytycznie nastawionych do amantadyny, a same badania, które mogłyby zakończyć się w miesiąc, są przeciągane z miesiąca na miesiąc.

Bill Gates wyraźnie powiedział w 2020 roku, że normalność nie wróci dopóki eksperymentalnym preparatem genetycznym nie zostanie „zaszczepiona” cała ludzkość.

I o to zapewne chodzi również polskiemu rządowi, który w dobie informacji o naturalnym wygaszeniu pandemii przez łagodnego i trzykrotnie bardziej zaraźliwego Omikrona, zachowuje się coraz bardziej panikarsko. Na niedawnej konferencji prasowej ogłoszono zaostrzenie obostrzeń stanu epidemii oraz zapowiedziano obowiązkowe „szczepienia” preparatem w badań klinicznych medyków, nauczycieli i wojskowych.

Rząd powinien wyrazić zgodę na przepisywanie leku, a obawiając się, czy wystarczy go dla pacjentów z innymi chorobami, doprowadzić do zwiększenia jego produkcji. Niestety – minister postąpił jak zwykle zgodnie z najczarniejszym scenariuszem – zakazem. Odmawianie pacjentom z COVID-19 leku uznanego za skuteczny w leczeniu tej choroby wygląda jak ludobójstwo z premedytacją. Czy stanie przed sądem?

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Sierp.Libertarianizm.pl, Dziennikmz.mz.gov.pl, Nature.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. galacticjoel 09.12.2021 11:43

  [Benjamin Fulford] Mafia chazarska zwiera szyki wokół kanału ściekowego

  https://meditation539.com/2021/12/09/benjamin-fulford-mafia-chazarska-zwiera-szyki-wokol-kanalu-sciekowego/

 2. agama 09.12.2021 12:56

  Gates kumplował się z Epsteinem i jest celebrytą, a nie naukowcem, marny autorytet

 3. gajowy 09.12.2021 13:04

  Największym zbrodniarzom tego świata ziemia usuwa się spod nóg. I co teraz?

 4. zxcv 09.12.2021 13:55

  Epidemio trwaj, bo wszystko już zostało dogadanie.

 5. Verminaard 09.12.2021 22:43

  @gajowy
  Tak zdecydowanie usuwa się spod nóg. Nie ma globalnej pandemii, nie ma globalnych obostrzeń i lockdownów, nie ma powoli wprowadzanych przymusowych szczepień, ludzie w pełni świadomi walczą z propagandą i manipulacją… taaaak , zdecydowanie ziemia usuwa się im spod nóg. Obudź się człowieku i zacznij myśleć – jedynie co się usuwa komukolwiek spod nóg to zwykłym obywatelom wolność. I to postępuje bardzo szybko.

 6. galacticjoel 10.12.2021 08:11

  A osoby, które zmarły po szczepionce nie chcą tego zgłaszać.

  https://m.youtube.com/shorts/crbQyukzpLg

 7. RastaMan 10.12.2021 08:22

  Karty już dawno zostały rozdane. Mają zaplanowane co zrobią, kiedy i w jaki sposób. Nikt, nigdy im nie przeszkodzi. I nikt, nigdy, przez żadnym sądem za to nie stanie…

 8. hashi 10.12.2021 12:49

  Wczoraj kupowałem można brać jeszcze, recepta 40 zł elektroniczna sam lek 25 zł. Wyleczyłem tak 3 znajomych, dawkowanie według metody dr Bodnara.
  To jest szczyt skurw*ysyństwa by ograniczać sprzedaż leku, który pomaga w leczeniu Kurvida. Niedługo będą zamykać do więzienia jak za narkotyki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.