Przykład z Kanady

Opublikowano: 04.04.2016 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 340

Kanada rezygnuje z planowanego stopniowego wydłużania wieku emerytalnego. Rząd Justina Trudeau proponuje szerszą strategię funkcjonowania państwa, polegającą m.in. na ożywieniu gospodarki wielkimi inwestycjami infrastrukturalnymi i promowaniu współpracy osób starszych z młodszymi obywatelami.

Podjętą w 2012 roku decyzję poprzednich władz, która miała oznaczać stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego aż do 67 lat dla obu płci, Trudeau nazwał „uproszczonym rozwiązaniem złożonego problemu, które nie będzie działać”. Rezygnacja z przesuwania wieku przejścia na emeryturę z pewnością leży w interesie najuboższych emerytów.

Jak informuje PAP, przyniesie ona korzyści samotnym kobietom po 65. roku życia, z których co trzecia żyje w biedzie. Jest tak, choć kanadyjskie kobiety w większości pracują przez całe życie, a 9 proc. z nich – nawet w wieku emerytalnym.

Wcześniejsza emerytura nie oznacza jednak dla nich braku aktywności. Dzisiejsze Kanadyjki w wieku 65 lat statystycznie mają przed sobą jeszcze ponad 21,5 roku życia. 33 proc. z nich pracuje jako wolontariuszki. Aż 62 proc. należy do rozmaitych organizacji, od klubów książki po grupy zainteresowań, a 69 proc. korzysta z internetu.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o